Nové společnost OneX otevírá datové centrum v Ipatinga v Brazílii

datacenter server room

Nová společnost pro datová centra OneX otevřela své první datové centrum v Brazílii.

Společnost spustila své první datové centrum ve městě Ipatinga, které se nachází v oblasti Vale do Aço (ocelové údolí) v Minas Gerais. Zařízení má údajně kapacitu pro jeden petabajt úložiště a 75 kW na 355 m2. Zařízení má vlastní solární panely, které přispívají k jeho spotřebě energie.

Podle BNAmericas společnost plánuje do konce roku 2023 vyvinout nejméně pět datových center. Společnost zvažuje druhé datové centrum v Minas Gerais, které má být otevřeno v roce 2022. Další datové centrum je plánováno na příští rok a o dvě více pro rok 2023.

Tiago Faria Bicalho, výkonný ředitel a jeden ze zakládajících partnerů OneX, uvedl, že cílem společnosti je investovat do tohoto procesu až 75 milionů realů (13,2 milionů USD), přičemž každý vývoj bude stát přibližně 10-15 milionů realů (1,8-2,7 milionů USD). Společnost nabídne kolokaci, hosting a služby virtuálních strojů (VM).

Bicalho je výkonným ředitelem společnosti Gerenciar Sistemas pro vývoj softwaru se sídlem v Ipatinga. Společnost byla hostována v prostředí Microsoftu, ale repatriovala své systémy do zařízení OneX.

„Pak jsme koupili naše první servery a hostovali je u poskytovatele internetu zde ve Vale do Aço. Tehdy jsem zjistil, že v regionu nemáme kvalifikované pracovníky, kteří by mi servery sestavili. Kromě toho neexistovala žádná fyzická struktura, která by splňovala úroveň bezpečnosti a kvality, kterou jsem hledal,“ řekl BNAmericas. “Myslel jsem, že bychom měli dělat všechno sami a zároveň poskytovat služby ostatním. Předal jsem nápad investorům, kteří pochopili poptávku a vsadili na projekt.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment