US Air Force nasazuje čtyři superpočítače

US Air Force supercomputers

Americké letectvo nasadilo čtyři nové výpočetní klastry s až 4,87 petaflops výkonu. První se sdílenými schopnostmi.

Systémy budou prvními superpočítači USAF, které budou schopny sdílených výpočtů pro nadstandardní pracovní zátěž.

“AFRL byl v čele úsilí o vybudování této schopnosti pro DOD (Department of Defence),” řekl Jeff Graham, ředitel AFRL DOD Supercomputing Resource Center. “Ukazuje náš závazek k posílení výpočetních nástrojů používaných k podpoře bojovníka.”

Dodal: “Schopnost sdílet superpočítače na vyšších úrovních klasifikace umožní programům, aby svou práci udělali rychle a zároveň zachovali nezbytnou bezpečnost. Programy nebudou muset utrácet rozpočet a ztrácet čas budováním vlastních bezpečných počítačových zařízení a nákupem a akreditací menších počítačů pro krátkodobou práci. Tato nová funkce ušetří miliardy pro DOD a současně poskytne další přístup k nejmodernějšímu počítači. “

Vedením čtyř vysoce výkonných výpočetních systémů je Mustang, HPE cluster nazvaný po letadle P-51 z druhé světové války.

Systém za 15 milionů dolarů, superpočítač HPE SGI 8600 je vybaven 56 448 výpočetními jádry. Připojí se tři menší systémy SGI 8600, Shadow, Spectre a Voodoo.

Všechny čtyři superpočítače jsou dodávány v rámci superpočítačové smlouvy DOD s HPE, která je součástí programu modernizace zařízení s vysokým výkonem, který plánuje přinést kombinovanou superpočítačovou sílu pro DOD na 47 petaflops.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment