Stulz a Cloud & Heat partnery pro vodou chlazená mikro-datacentra

Stulz MicroDC

Německý odborník na chlazení Stulz a startup Cloud & Heat spolupracují na sestavách kompaktních, vodou chlazených skříních datových center, které využívají teplou vodu pro vytápění.

První společný produkt je 40kW datové centrum v krabici schopné pojmout standardní 19palcové servery.

V rámci partnerství bude společnost Stulz rovněž pomáhat společnosti Cloud & Heat při obchodním a marketingovém úsilí.

Cloud & Heat založený v Drážďanech byl založen v roce 2011 s cílem vyvinout modulární, vodou chlazené systémy datových center, které lze instalovat tam, kde je vyžadováno teplo – v místech, jako jsou kancelářské budovy nebo bytové domy.

Jeho skříně využívají chlazení přímo na čip pro zvýšení účinnosti – teplá voda se rozděluje přes síť trubek a chladičů připojených přímo k nejžhavějším prvkům serveru, jako jsou CPU a RAM. Teplá voda vychází ze systému při teplotě 60 ° C a okamžitě se znovu používá k vytápění.

Začátkem tohoto roku společnost obdržela 10 milionů EUR rizikového kapitálu na rozšíření svého podnikání.

Systém přímého vodního chlazení vyvinutý firmou Cloud & Heat bude nyní k dispozici jako volba zařízení pro řadu Stulz MicroDC, která byla představena v březnu.

Společnost Cloud & Heat také dodá společnosti Stulz software pro řízení čerpadel, regulaci teploty a dálkové monitorování.

MicroDC je miniaturní serverová skříň založená na standardním 19 palcovém stojanu, který nabízí mezi 40U a 48U prostoru pro IT vybavení – vyšší než skříně postavené společností Cloud & Heat. Může být dodáván se všemi potřebnými napájecími a chladicími zařízeními, systémem pro správu kabelů, video monitorováním, osvětlením LED, potlačením požáru a fyzickým řízením přístupu. Stulz dříve nabízel možnost chlazení kapalinou, ale neměla žádné vlastnosti pro opětovné využití odpadního tepla.

Související články

Leave a Comment