Společnost Interxion využívá hydrogenačně rafinovaný rostlinný olej jako palivo pro záložní generátory ve Francii

Digital Realty Interxion

Společnost Interxion začala ve Francii vyměňovat naftu za hydrogenačně rafinovaný rostlinný olej (HVO) pro napájení svých záložních generátorů.

Společnost uvedla, že přijala palivo HVO100 pro generátorové sady svých datových center. První dodávka byla provedena na novém místě PAR8, které se nachází v La Courneuve v Paříži.

HVO100 je syntetická parafinová nafta, vyrobená z rostlinných olejů nebo přepracováním odpadu. Jedná se o náhradní palivo typu drop-in, které lze použít bez úprav stávajících motorů.

Společnost Interxion uvedla, že její francouzská pobočka byla prvním hráčem v datových centrech ve Francii, který dosáhl uhlíkové neutrality v roce 2020 (rozsah 1 a 2), a první společností ve skupině, která používá HVO100. Uvedla, že tento krok sníží emise uhlíku z generátorů o 90 procent.

Fabrice Coquio, prezident Interxion France, řekl: „Každá akce, kterou podnikneme a která umožňuje omezit emise skleníkových plynů, je důležitá. Jsme si vědomi toho, že používání našich generátorů, byť maximálně omezené, má dopad na životní prostředí. Zahájení dodávek HVO100 do našich datových center je dalším proaktivním krokem v implementaci naší strategie snížit naši uhlíkovou stopu a stát se lídrem v oboru.“

Společnost Interxion France v oznámení nezveřejnila, kdo bude její dodávku zajišťovat, ale Coquio již dříve v říjnu 2021 sdělil DC Mag France, že byl také zahájen program s Totalem, jehož cílem je postupně nahradit naftu používanou v jejích nouzových dieselových generátorech palivem HVO.

Minulý rok britská firma Kao Data oznámila, že u svých záložních generátorů přechází z nafty na HVO. Palivo vyrobené v Neste odebírá od Crown Oil. Společnost uvedla, že nahradí původních 45 000 litrů nafty a přejde na dodávku HVO o objemu více než 750 000 litrů, až bude její kampus Harlow plně rozvinut. HVO také používá ve svém novém zařízení Slough.

Minulý měsíc lotyšský provozovatel datových center DEAC, který má zařízení v Rize a Vilniusu, také oznámil, že kupuje MY Renewable Diesel (také palivo HVO100) od Neste pro své záložní generátory.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment