Softwarově definované centrum nové generace v Praze

Softwarově definované datové centrum (SDDC)

Společnost SafeDX uvedla do provozu Softwarově definované datové centrum (SDDC), jeden z největších OpenStack clusterů ve střední a východní Evropě. Infrastruktura SDDC v datovém centru Praha byla navržena ve spolupráci s firmami Intel a Foxconn s cílem poskytovat cloudové služby nové generace při současném zajištění špičkové hospodárnosti a flexibility.

V datacentru Praha společnosti SafeDX byla zprovozněna nová infrastruktura Softwarově definovaného datového centra (SDDC), v rámci které SafeDX jako první poskytovatel cloudových služeb ve střední a východní Evropě využívá pokročilé telemetrické funkce s použitím nejnovější generace procesorů Intel Xeon Scalable v kombinaci s referenční architekturou Intel Rack Scale Design (Intel RSD). Toto řešení umožňuje sdílení hardwarových prostředků, například RAM nebo diskové kapacity přesně dle momentální potřeby jednotlivých úloh na výpočetní výkon. K dispozici je v současné době zhruba 90 TB RAM a kapacity řádově PB v úložném prostoru.

Použité Intel Xeon Gold procesory s rozšiřující instrukcí AVX-512, díky níž lze až dvojnásobit počet FLOPS (počet operací v pohyblivé řádové čárce za sekundu) pro řešení výpočetně náročných úloh, umožňují využít datacentrum i jako cloud pro umělou inteligenci a strojové učení. Vysoký výkon této špičkové infrastruktury ji předurčuje i k využití jako „podvozku“ pro učení neuronových sítí. Odhadovaný výkon datového centra, je, dle informací poskytnutých na tiskové konferenci, zhruba 0,5 Peta FLOPS.

Datacentrum Praha se současně pyšní jednou z největších instalací OpenStack clusteru ve střední a východní Evropě. Nově zprovozněná infrastruktura s využitím otevřené cloudové platformy OpenStack, která zajišťuje efektivní rozdělování virtualizované výpočetní kapacity, umožňují uspokojit požadavky na flexibilní výkon a přidělování kapacit i mezinárodních poskytovatelů cloudových služeb, kteří hledají partnera pro svou expanzi ve střední a východní Evropě.

Společně se strategickým umístěním nabízí pokročilé cloudové služby datacentra Praha podnikovým zákazníkům i partnerům příležitosti pro expanzi a navazování nových obchodních vztahů v regionu střední a východní Evropy. Pro zákazníky i partnery z řad mezinárodních poskytovatelů cloudových služeb nabízí datacentrum Praha i přímé spojení datacentra s Hongkongem a pokrytí asijských lokalit díky úzké spolupráci SafeDX se společnostmi China Telecom a Foxconn.

SDDC nabízí:

  • platformu pro poskytování softwarově definovaných virtuálních serverů, úložišť a sítí,
  • služby v oblasti dodávek a správy IP konektivity,
  • architekturu otevřených systémů bez licenčních omezení,
  • výkon procesorů Intel Xeon Gold Scalable, pokrytí požadavků citlivých na výkon,
  • Rack Housing (pronájem rackových pozic),
  • velkoobchodní koncept cloudu,
  • individuální přístup k požadavkům zákazníků zejména v oblasti hardwarové customizace,
  • možnost pronájmu On Demand, tedy například krátkodobého pronájmu libovolného počtu serverů dle požadavků zákazníka,
  • vysoký výkon, bezkonkurenční poměr cena/výkon, flexibilita.

„Trh IaaS zaznamenal podle analytiků společnosti Canalys meziroční růst ve výši 47 % a v příštích letech se očekává další akcelerace trhu. SafeDX je díky nově vybudovanému modernímu softwarově definovanému centru vhodným partnerem pro společnosti, které hledají spolehlivého poskytovatele IaaS. Naší výhodou je propojení s mezinárodní sítí skupiny Foxconn, která provozuje řadu datových center v Asii, což nám dovoluje nabídnout našim zákazníkům nejen zkušenosti vyplývající ze silného odborného zázemí a přístup k technologickým a softwarovým inovacím, ale i možnost přímé konektivity na východ,“ říká Martin Smekal, CEO společnosti SafeDX.

Související články

Leave a Comment