Společnost AT&T prodává za 1,1 miliardy dolarů 31 datových center společnosti Brookfield

ATandT

Telekomunikační gigant AT & T plánuje prodat 31 datových center společnosti Brookfield Infrastructure Partners, která je provozovatelem a vlastníkem infrastrukturních aktiv po celém světě.

Obchodem za 1,1 miliardy dolarů získá společnost Brookfield ve Spojených státech 18 datových center a 13 na celém světě a vytvoří novou zcela vlastněnou společnost, která bude provozovat zařízení. Společnost AT & T bude nadále využívat zařízení k poskytování svých služeb.

Společnost Brookfield vlastní, spravuje a provozuje infrastrukturu v odvětvích veřejných služeb, dopravy, energetiky, komunikací a udržitelných zdrojů, včetně elektrických přenosových soustav, nákladních vlaků, plynovodů, mobilních věží a infrastruktury v zemědělství.

Její mateřská společnost Brookfield Asset Management spravuje portfólium nemovitostí, obnovitelných zdrojů a soukromého kapitálu ve výši 285 miliard dolarů, stejně jako infrastrukturu.

Pokud by byla dohoda schválena – což se očekává během šesti až osmi měsíců – Brookfield jmenuje Tima Caulfielda za generálního ředitele datových center. Caulfield je v současné době generálním ředitelem společnosti Antara Group, společnosti pro poradenství v oblasti řízení IT zaměřené na služby Infrastructure-as-a-Service.

Obě společnosti budou pracovat na základě společné marketingové dohody o prodeji a přeprodeji služeb AT & T, včetně AT & T NetBond pro Cloud, AT & T FlexWareSM a poradenství pro cloudová a datová centra.

Společnost AT & T plánuje použít 1,1 miliardy dolarů na splacení dluhu – nákupy společnosti DirecTV a Time Warner jí nechaly více než 180 miliard dolarů v červených číslech. “Jediný způsob, jak popsat velikost dluhu, je” děsivý “, řekl Craig Moffett, partner v poradenské společnosti MoffettNathanson.

“Nikdy jsme neviděli nic takového. Pokud by společnost AT & T byla rychle rostoucí společností, dluh by zvedl nějaké obočí; ale neroste – zisk a výnosy se zmenšují. Nevím, proč se trh nezajímá. “

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment