Seznam spouští třetí datové centrum v Praze

Kokura 3

Český internetový operátor a poskytovatel datových center Seznam.cz rozšířil svůj kampus datových center v Praze. Společnost přidala novou budovu ke svému stávajícímu 3MW datovému centru Kokura v Horních Počernicích v Praze.

Kokura byla původně spuštěna v roce 2013 a výstavba nové haly datového centra – nazvané Kokura 3 – začala loni v únoru. Kokura 3 má rozlohu 1 200 m² a kapacitu 2,4 MW. Rozšíření stálo přibližně 3 miliony korun. Společnost uvedla, že Kokura 3 sdílí prostor se stávajícím centrem, ale je „v podstatě“ nezávislým datovým centrem.

Společnost má dvě další existující zařízení v České republice – Nagoya a Òsaka. Společnost tradičně pojmenovává svá datová centra po japonských městech.

Vlastimil Pečinka, technický ředitel Seznam.cz, řekl: „Podařilo se nám zde zavést několik inovací, které například neexistují v Nagoya, která je stará jen rok. Významnou novinkou je, že vynecháváme UPS a baterie na jedné napájecí větvi. Tímto způsobem se budeme plně spoléhat na redundanci napájecích zdrojů v IT technologii.“

Zařízení bylo postaveno společností Metrostav a instalováno společností Altron, která byla generálním dodavatelem projektu. Společnosti Robotron a Brema také hrály roli ve vývoji Kokura 3.

Seznam.cz také nainstaloval solární panely na budovu a plánuje využívat dešťovou vodu pro chlazení. Součástí projektu je také úpravna vody s UV lampou.

Společnost dříve investovala 300 milionů korun do svého zařízení Nagoya, které bylo spuštěno loni v Benátkách nad Jizerou. Její zařízení Òsaka ve Stodůlkách je pronajatý prostor od O2.

Společnost si dříve pronajímala další zařízení, nazvané Nagano, od O2. Výstavba Nagoya umožnila společnosti opustit toto zařízení.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Foto: Altron

Související články

Leave a Comment