Principal Global Investors uzavírá evropský fond datových center ve výši 155 milionů EUR

datacenter fund

Společnost Principal Global Investors uzavřela fond datových center, který se věnuje získávání evropských aktiv.

Společnost pro správu investic tento týden oznámila, že její realitní tým Principal Real Estate uzavřel fond datových center v hodnotě 155 milionů EUR (175,8 milionů USD), čímž překonal svůj původní cíl.

Společnost uvedla, že Principal European Data Centre Fund překonal svůj cíl a dosáhl konce jedné třetiny svého celkového kapitálového hard-capu ve výši 450 milionů EUR (510,5 milionu USD). Kapitál byl získán prostřednictvím úpisů od sedmi investorů z celého světa, včetně správců aktiv, penzijních fondů a pojišťoven.

Peníze budou použity na správu datových center, přičemž 60 procent bude vynaloženo na klíčové evropské trhy datových center včetně Německa, Nizozemska, Francie, Spojeného království a Irska. Zbývajících 40 procent bude rozděleno mezi Španělsko, Itálii a Švýcarsko.

„Poslední 2–3 roky hodnotíme sektor evropských datových center,“ řekl Paul Lewis, ředitel evropských datových center pro Principal Real Estate. „Datová centra budou i nadále atraktivními investičními příležitostmi vzhledem k jejich výhodám v oblasti diverzifikace a silnému profilu rizika/výnosu a nadále věříme, že stálá aktiva datových center na primárních a sekundárních trzích v Evropě mají skutečnou hodnotu vzhledem k dlouhodobým strukturám podporujícím tento sektor.“

Tato nejnovější dohoda přichází po fondu datových center společnosti Principal z června 2021 ve výši 471,4 milionu EUR (534,7 milionu USD).

Společnost Principal Real Estate uvedla, že od vstupu na trh datových center v roce 2007 vyčlenila více než 1,75 miliardy EUR (1,985 miliardy USD) na akvizice a rozvoj datových center a vlastní více než 1,18 miliardy EUR (1,338 miliardy USD) v oblasti REIT datových center.

Investiční fondy do datových center soustavně získávají více kapitálu, než bylo zamýšleno. Začátkem tohoto měsíce Stonepeak, investiční firma specializující se na infrastrukturu a skutečná aktiva, oznámila uzavření svého Stonepeak Infrastructure Fund IV s celkovými kapitálovými závazky ve výši 14 miliard USD, což je výrazně více než hard cap fondu.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment