Pevné disky HDD Ultrastar DC HC650 20 TB

HDD Ultrastar DC HC650 20 TB

Western Digital posiluje po celém světě výkon důležitých datových infrastruktur a oznamuje, že společnost Dropbox Inc. (NASDAQ: DBX), globální platforma pro spolupráci napříč celým světem, je jednou z prvních společností, která uznala za způsobilé pro své aplikace pevné disky HDD Ultrastar DC HC650 20 TB. Tyto disky v režimu host-managed mají technologií „šindelového zápisu“ SMR (Shingled magnetic recording). Dropbox využívá pevné disky Western Digital s technologií SMR, které tvoří základ úložišť pro ukládací platformy stavěné na míru s multi exabajtovou kapacitou, a pokračuje na své strategické cestě, která přináší výhody nejvyšší ukládací hustoty při nejnižších nákladech na vlastnictví (TCO), aniž by musela obětovat odolnost a dostupnost pro více než 600 milionů uživatelů.

„Se společností Western Digital spolupracujeme již mnoho let včetně několika fází vývoje naší ukládací platformy,“ říká Andrew Fong, viceprezident společnosti Dropbox, a dodává: „Online nástroje a služby jsou nyní důležitější, než tomu bylo kdykoli dříve. Pro udržení konkurenceschopnosti musíme být schopni rychle inovovat a rozšiřovat funkcionality i škálovatelnost našich aplikací. Těšíme se na to, jak nasadíme SMR disky s vyšší kapacitou, nyní až 20 TB, abychom i nadále snižovali naše náklady a poskytovali našim zákazníkům vyšší přidanou hodnotu. Western Digital je důležitým strategickým partnerem a těšíme se na společné kontinuální posouvání hranic cloudové infrastruktury.“ Produktová řada HDD disků Ultrastar DC HC650 přinesla jako první v odvětví HDD disk s kapacitou 20TB a poskytuje bezkonkurenční hodnoty nákladů na vlastnictví (TCO) pro škálovatelná podniková a cloudová datacentra díky zvýšené hustotě ukládání dat a vylepšené energetické spotřebě. S nejvyšší kapacitou v odvětví si cloudoví a podnikoví zákazníci uvědomují výhody disků s technologií SMR a přijímají tuto technologii tak, aby zvládli masivní nárůst dat. Toto řešení bere v úvahu požadavky na škálovatelnost v exabajtech a k tomu vstupní a provozní náklady datacenter. Výsledkem jsou dlouhodobé přínosy v nižší ceně za TB, vyšší hustota zápisu, nižší spotřeba a vysoká spolehlivost.

Produktová řada disků Ultrastar DC HC650 má navíc několik doplňkových technologických inovací, mimo jiné odvětvově první nasazení technologie EAMR (energy-assisted magnetic recording), odvětvově první trojstupňový aktuátor a pátou generaci technologie HelioSeal Pevné disky HDD SMR Western Digital jsou integrální součástí inciativy Zoned Storage, která staví na synergii technologií HDD disků SMR a SSD disků ZNS pro efektivnější škálovatelnost datacenter.

Související články

Leave a Comment