Ovládněte svá data. Vsaďte na objektové ukládání

DATACENTER NETWORK NEWS

Objemy dat ve firmách rostou geometrickou řadou. Svým dílem k tomu samozřejmě přispívá i sílící trend virtualizace infrastruktury. Zálohy dosahující petabyty dat nejsou dnes žádnou výjimkou. I přes pokračující pokles cen úložišť čelí řada společností problému, jak zajistit dostatečnou úložnou kapacitu a udržet pod kontrolou náklady. Jednou z možností, jak se s tímto problémem vyrovnat, je Scalable Object Storage Solution a SUSE Enterprise Storage, které vzniklo ve spolupráci firem SUSE a HPE.

Škálovatelné objektové ukládání dat HPE Scalable Object Storage Solution ve spojení s řešením SUSE Enterprise Storage poskytuje softwarově definované řešení ukládání dat na podnikové úrovni, které má plnou podporu, je ověřené, umožňuje škálování a je cenově výhodné. Snižuje celkové náklady na vlastnictví zákazníkům, kteří budují cloudové a archivní systémy v řádu petabytů, a lze jej nasadit na různých serverech HPE – od rackových pro obecné použití až po servery optimalizované pro ukládání dat. Výhodou pro zákazníky bezesporu je, že softwarově definované úložiště SUSE Enterprise Storage 3 je postaveno na open-source projektu Ceph, což zaručuje rychlý rozvoj do budoucna, díky nadšení a expertíze celé Ceph komunity. Toto řešení využívá Ceph filesystem (CephFS), který se stal nativní součátí souborového systému, takže uživatelé mohou těžit z jednotného přístupu k blokovým, objektovým i souborovým datům.

Řešení společností HPE a SUSE pro ukládání dat je k dispozici na třech hardwarových platformách, aby bylo možné vyjít vstříc široké škále nároků zákazníků: od rodiny serverů s vysokou hustotou HPE Apollo 4000, které jsou navrženy pro zvládání nejvyšších nároků na výkon a efektivnost ukládání dat, moderní infrastruktury se širokým portfoliem výpočetních možností HPE ProLiant DL380, a nové řady serverů HPE Cloudline CL5200, jež jsou určeny pro poskytovatele služeb, kteří budují a provozují datová centra pro zpracování masivních objemů dat na základě standardů Open Compute Platform. Navíce je toto řešení integrováno a certifikováno pro spolupráci se softwarem pro zálohování a obnovu dat HPE Data Protector, který poskytuje komplexní ochranu dat, jejich analýzu v reálném čase a optimalizaci včetně průvodce jednotlivými kroky.

Související články

Leave a Comment