Africa Data Centers oznamuje dvě zařízení v Nairobi v Keni

ADC's existing Nairobi facility

Společnost Africa Data Centers (ADC) oznámila plány na dvě další datová centra v keňském Nairobi.

Společnost uvedla, že zahájila výstavbu druhého datového centra s výkonem až 20 MW IT výkonu a zajišťuje pozemek pro třetí zařízení. ADC uvedla, že oba projekty představují investici 200 milionů dolarů.

„Africa Data Centers má v současné době nosičově neutrální datové centrum v Nairobi a východní Africe jako celku,“ řekl Stephane Duproz, generální ředitel Africa Data Centres. „Máme nejdynamičtější ekosystém, pokud jde o největší počet poskytovatelů připojení na místě v regionu, stejně jako nejsilnější vedoucí postavení v podnikovém sektoru a zejména ve finančních službách.“

Východoafrické datové centrum v Nairobi (EADC) bylo oslavováno jako největší datové centrum východní Afriky, když bylo v roce 2013 otevřeno společností Liquid Telecom (nyní Liquid Intelligent Technologies). Zařízení nabízelo 500 m2 (5 382 čtverečních stop) bílé plochy a místnost pro 160 racků na patro přes čtyři podlaží; v roce 2018 byla rozšířena o dalších 500 m² bílé plochy. Liquid spustil ADC v roce 2018.

Kromě Nairobi má ADC v současnosti nebo vyvíjí datová centra v Lagosu v Nigérii; Lomé, Togo; a Samrand a Midrand, Jižní Afrika. V září společnost oznámila cíl ve výši 500 milionů dolarů na vybudování 10 datových center v 10 afrických zemích během příštích dvou let. Společnost plánuje zdvojnásobit svou stopu a vybudovat zařízení v Maroku, Tunisku a Egyptě.

„Keňa je jedním z předních trhů datových center v Africe a je široce vnímána jako brána do východoafrického regionu. Došlo k dramatickému nárůstu přijímání digitálních služeb a přechod od on-premise ke kolokaci a řízeným zařízením bude v nadcházejících letech v čele rozvoje datových center,“ dodal Duproz.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment