Nvidia uvedla na trh superpočítač Cambridge-1, nejrychlejší ve Velké Británii

Nvidia Cambridge supercomputer

Nvidia formálně zahájila svůj superpočítač Cambridge-1 v datovém centru Kao Data v Harlow.

Cambridge-1, který je schopen osmi petaflopů standardního výkonu Linpack nebo 400 petaflopů AI výkonu, je nejrychlejším superpočítačem ve Velké Británii.

Superpočítač DGX A100, který je postaven z 80 GPU zaměřených na AI od společnosti Nvidia, má 20 terabytů/s InfiniBand a 2 petabajty paměti NVMe.

Stroj bude k dispozici zdravotnickým a farmaceutickým výzkumným pracovníkům včetně AstraZeneca, GSK, Guy’s and St Thomas‘ NHS Foundation Trust, King’s College London a Oxford Nanopore Technologies. Všichni již používají systémy Nvidia DGX – to je podmínka účasti.

„Cambridge-1 umožní předním světovým vědcům v podnikání a akademické sféře vykonávat své celoživotní dílo na nejvýkonnějším britském superpočítači, čímž odhalí stopy nemocí a léčby v rozsahu a rychlosti, která ve Velké Británii dříve nebyla možná,“ uvedl generální ředitel společnosti Nvidia Jensen Řekl Huang.

„Objevy vyvinuté na Cambridge-1 se projeví ve Velké Británii, ale jejich dopad bude globální a povede k průkopnickému výzkumu, který má potenciál prospět milionům po celém světě.“

Zdroj: datacenterdynamics.com

@RadekVyskovsky

Související články

Leave a Comment