NEC a SCSK založí společný podnik pro datová centra

netXDC's Chiba 2 facility

NEC a IT firma SCSK Corporation založí společný podnik pro datová centra.

Tyto dvě japonské společnosti uvedly, že posílí spolupráci v datových centrech a síťovém podnikání, aby „urychlily DX zákazníků a rozvíjely jejich podnikání“.

V rámci tohoto úsilí společnosti v dubnu 2022 založí SCSK NEC Data Center Management, Ltd., společný podnik pro provoz datových center; obě společnosti uvedly, že budou společně provozovat datové centrum v Inzai City v prefektuře Chiba, jehož dokončení je naplánováno na tento měsíc.

Do budoucna budou obě společnosti společně vlastnit a provozovat datová centra a založí společnou provozní společnost datových center s cílem vytvářet a poskytovat nové služby s ekosystémovými partnery. Nová společnost bude vlastnit nemovitost Inzai a bude poskytovat služby datových center a síťové služby společností SCSK a NEC.

Nová společnost bude mít počáteční kapitál ve výši 200 milionů jenů (1,7 milionu USD); SCSK bude vlastnit 62,5 procenta a NEC zbytek.

SCSK nabízí systémovou integraci, cloud computing, informační bezpečnost a softwarové služby v Japonsku. Je součástí konglomerátu Sumitomo Corporation, který ji získal v roce 2011 a sloučil společnost se Sumitomo Computer System.

Dceřiná společnost datového centra SCSK, netXDC, provozuje 10 datových center v Japonsku o celkové ploše 95 000 m2; šest v oblasti Kanto kolem Tokia a čtyři v oblasti Kansai kolem Osaky.

Podle netXDC jeho nejnovější připravované zařízení v Inzai – známé jako Chiba 3 nebo SI3 a pravděpodobně jedna část tohoto JV – má rozlohu 12 919 m2 a má čtyři podlaží datových sálů. Zařízení je vybaveno vertikálními tlumiči vibrací (VEM damper) jako protiopatření proti naklánění při zemětřesení; společnost uvedla, že VEM mohou snížit pohyb až o 80 procent.

NEC provozuje dvě datová centra; jeden v Kobe na západ od Ósaky a další v Kanagawě na jih od Tokia.

V roce 2018 společnost NEC uvedla, že utratí 20 miliard jenů (186 milionů dolarů) na vybudování dvou datových center na podporu poptávky ze strany amerických cloudových společností. Jedno z datových center mělo být doplněno o 12 miliard jenů (11,1 milionu dolarů) ke stávajícímu místu v Kobe, aby se zdvojnásobila kapacita komplexu. Dalších 8 miliard jenů (74,4 milionů dolarů) bude vynaloženo na nové datové centrum v Nagoji, které bude sloužit zákazníkům ve středním Japonsku.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment