Mikro-datové centrum budilo na ITU Telecom World 2019 pozornost

Mikro-datové centrum Altron

Český poskytovatel služeb a řešení v oblasti informačních a telekomunikačních technologií Altron zaujal na mezinárodním veletrhu ITU Telecom World 2019 v Budapešti prezentací funkčního mikrodatového centra (Altron Micro DC), nositele ocenění Vizionář roku 2018 a čestného uznání Inovace roku.

Společnost Altron využila geografickou blízkost letošního ročníku veletrhu jako příležitost prezentovat celé své portfolio včetně fyzické prezentace Altron Micro DC zástupcům technologických společností ze států mimo Evropu, především z Afriky a Asie. Na stánku umístěném v prostoru „Innovation Space“ vynikla poutavá ukázka nejen plně vybaveného mikrodatového centra, ale i dalších technologií Altron. Prezentována byla i mobilní kontejnerová datová centra, která společnost dle požadavků zákazníků konfiguruje a dodává z Česka až na místo určení po celém světě. Velký prostor na stánku Altron byl věnován networkingu.

„Účast na této významné události nám umožnila získat kontakt s novými společnostmi z celého světa, což je dobrý předpoklad k proniknutí na další zahraniční trhy. Zákazníci se přesvědčili, že jim dokážeme nabídnout velmi dobré řešení na míru, sloužící aktuálním potřebám a zajišťující jejich potřeby a požadavky na firemní IT,“ řekl Miloš Macúch, obchodní ředitel společnosti Altron. Plně vybavené mikrodatové centrum s IT zařízením podle potřeb má mimo jiné také vlastní softwarovou nadstavbu a monitorovací systém. Využívá ho soukromý sektor, státní instituce a mimo jiné i například vládní agentury Spojených arabských emirátů.

Veletrh ITU Telecom World 2019 je každoročně pořádán agenturou ITU zřízenou OSN s cílem sdružovat zástupce vlád států, velkých technologických korporací a malých a středních podniků. Konference spojuje státní správu na ministerské úrovni, regulační orgány, největší korporátní hráče sektoru ICT a inovativní MSP s akademickou sférou, NGO, odborníky, média a investory. Od roku 2011 tento každoročně pořádaný telekomunikační veletrh rotuje po městech po celém světě. Příští rok se odehraje v hlavním městě Vietnamu, v Hanoji.

Související články

Leave a Comment