Microsoft postaví v Řecku tři datová centra

Greece nature

Investice vytvoří první cloudový region společnosti v zemi. Konkrétní náklady na zařízení nebyly odhaleny, ale řecká vláda uvedla, že očekává, že zařízení povedou k ekonomickým výhodám v hodnotě kolem 1 miliardy dolarů.

Investice byla sjednána za posledních devět měsíců uprostřed globální pandemie. Zahrnuje také příslib poskytnout školení o digitálních dovednostech přibližně 100 000 vládních úředníků, zaměstnanců soukromého sektoru a studentů.

Dohoda „ukazuje důvěru v řeckou ekonomiku, řecké občany a vládu,“ uvedl prezident Microsoft Brad Smith při slavnostní akci v Aténách.

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis dodal, že datová centra „automaticky upgradují zemi na místo určení investic.“ Ekonomiku země pandemie tvrdě zasáhla, zmenšila se kolem osmi procent a nezaměstnanost byla nejvyšší v Evropě na 17-20 procent. Stále se vzpamatovává z dlouhé dluhové krize, během níž za deset let poklesla jeho ekonomika o čtvrtinu, s nezaměstnaností pak na 30 procentech.

“Řecko se stane světovým centrem cloudu,” řekl Mitsotakis.

V současné době je jedinou cloudovou oblastí Azure v jižní Evropě „France South“ v Marseille – společnost však také v květnu oznámila, že investuje přibližně 1,5 miliardy dolarů do vybudování cloudové oblasti v Itálii. Očekává se, že italská datová centra a podobné programy školení digitálních dovedností povedou k ekonomickým výhodám v hodnotě kolem 9 miliard dolarů.

Společnost expanduje i jinde – v Evropě oznámila letos v květnu polský region v hodnotě 1 miliardy dolarů; v severní Americe získala letos v létě další pozemky Loudoun; a minulý měsíc získala souhlas s vybudováním datového centra na Novém Zélandu.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment