Master Internet – anketa Datová centra 2.díl

DATACENTER NETWORK NEWS

Na otázky v anketě Trendy v oblasti datových center nám odpověděla…

Michaela Rabasová, PR specialistka, Master Internet, s.r.o.

1. Jaké hlavní trendy můžeme v oblasti datových center očekávat v roce 2016?

Z trendů jsou a určitě i v roce 2016 dále budou na vzestupu takzvané software-defined technologie. Slyšet ještě určitě budeme i o light virtualizaci v podobě kontejnerů. Dále očekáváme, že budou provozovatelé datových center obecně klást důraz na celkovou konsolidaci a optimalizaci využitého hardware.

2. Co bývá pro zákazníky nejdůležitější při výběru služeb datových center?

Samozřejmě vždy záleží na konkrétní službě, ale zákazníci datových center MasterDC obvykle při volbě poskytovatele zvažují několik faktorů, a to cenu – technologie – zkušenosti providera. U cloudu se zákazníci zase nejčastěji ptají na konektivitu, možnosti zálohování či lokalitu, ve které server poběží.

3. Které služby DC se nejčastěji na Českém trhu prodávají a nabízejí?

To jsou dvě různé otázky, ale pokud bychom měli říct, které služby se aktuálně nejvíce prodávají a je po nich největší poptávka, jsou to zejména značkové dedikované servery a cloud hosting, resp. virtuální servery jako takové bez ohledu na platformu. Někteří zákazníci preferují vysoce dostupný VMware, pro další projekty jsou výhodnější platformy OpenStack, OpenVZ nebo Hyper-V, který má přívětivější licenční politiku pro zákazníky Windows serverů.

4. Jakým směrem se plánujete vydat vy?

Budoucnost vidíme v kvalitě poskytovaných služeb a přidané hodnotě v podobě doplňkových služeb. V Master Internet chystáme pro rok 2016 i jednu zajímavou novinku ve spolupráci s partnery, o které si troufáme říct, že nemá na českém trhu obdoby. Zatím ale nemůžeme upřesnit více.

Související články

Leave a Comment