Kvantová výpočetní společnost Orca získá integrovaná fotonická aktiva GXC

Orca Computing

Orca Computing získává integrovanou fotonikovou divizi společnosti GXC pro bezdrátové technologie se sídlem v Texasu.

GXC se specializuje na konektivitu 5G a divize získaná společností Orca poskytuje pokročilá fotonická řešení vládním subjektům USA, jako je Agentura pro obranné pokročilé výzkumné projekty (DARPA). Finanční podmínky dohody nebyly zveřejněny, ale tým divize v Austinu v Texasu se spojí se stávajícími týmy Orca v Londýně ve Velké Británii.

„Jsme nadšeni, že můžeme v rodině Orca přivítat některé z nejlepších a nejbystřejších mozků integrované fotoniky,“ řekl Richard Murray, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Orca Computing. „Touto akvizicí pokračujeme v naší silné historii úspěchu, sledujeme a integrujeme špičkové komponenty, abychom našim zákazníkům dodali tu nejlepší technologii.”

Orca Computing, založená v roce 2019 jako spin-out z Oxfordské univerzity, je britská fotonická kvantová výpočetní společnost, která využívá optické vlákno k budování systémů, které nepotřebují být kryogenně chlazeny. V červnu 2022, ve stejném týdnu kdy společnost uzavřela kolo financování série A ve výši 12 milionů GBP (15 milionů USD), ministerstvo obrany Spojeného království získalo kvantový počítač od společnosti Orca.

K dnešnímu dni se fotonické výpočetní systémy nepodařilo rozjet kvůli výzvám souvisejícím s interakcí fotonů v kvantovém systému podle potřeby, protože procesy, které generují fotonové qubity, jsou náhodné. Orca však tvrdí, že našla způsob, jak problém obejít s vlastní „kvantovou pamětí“, která jí umožňuje ukládat a získávat jednotlivé fotony na vyžádání.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: Orca Computing

Související články

Leave a Comment