Jihokorejské ministerstvo vědy oznámilo nový superpočítač s umělou inteligencí

Korea most DC

Jihokorejské ministerstvo vědy a ICT spustilo nový superpočítač s umělou inteligencí, umístěný v kampusu Korejské univerzity v Soulu.

S udávaným výpočetním výkonem 35 petaflopů by měl superpočítač umožnit až 100 výzkumníkům pracovat na projektech současně.

V současné době se více než 631 akademiků a výzkumníků účastní státem sponzorovaného výzkumného projektu umělé inteligence, který zkoumá oblasti, jako je hyperscale hluboké učení, prostorově-časové uvažování a syntéza řeči.

Superpočítač bude umístěn ve výzkumném datovém centru AI Innovation Hub.

Náměstek ministra Park Yun-gyu z ministerstva vědy a ICT řekl: „Jsem přesvědčen, že přední světové úspěchy výzkumu umělé inteligence budou vytvořeny a šířeny na základě datového centra centra pro inovace umělé inteligence vybaveného vysoce výkonnou výpočetní základnou. Nebudeme šetřit žádnou podporou, aby mohla hrát klíčovou roli v mezinárodní síti spolupráce ve výzkumu umělé inteligence.“

Ministerstvo také oznámilo, že do datového centra investuje dalších 44,5 miliardy wonů (34,9 milionu USD), aby vytvořilo globální národní síť pro výzkum AI s dalšími regionálními univerzitami, podniky a výzkumnými institucemi.

Podle ministerstva se očekává, že datové centrum pomůže Jižní Koreji držet krok s rychle se měnícím sektorem umělé inteligence. Minulý rok společnost Meta oznámila, že má v úmyslu přepracovat svá datová centra v rámci radikálního posunu směrem k projektům navrženým pro pracovní zátěž AI, a začátkem tohoto měsíce IBM oznámila, že na svůj veřejný cloud umístí svůj superpočítač „Vela“ AI.

Ministerstvo vědy a informačních a komunikačních technologií bylo na konci loňského roku pověřeno vyšetřováním „nejhoršího výpadku v historii Jižní Koreje“. V prosinci 2022 dalo ministerstvo společnostem Kakao, SK a Naver jeden měsíc na zavedení systému reakce na mimořádné události poté, co ministr Lee Jong-ho dospěl k závěru, že na vině jsou všechny zúčastněné strany.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment