Mexické Kio plánuje třetí datové centrum v Querétaru

Kio data center Querétaro

Mexická společnost pro datová centra Kio Networks plánuje třetí datové centrum ve státě Querétaro.

Společnost tento oznámila akvizici 25 000 m2 pozemků v Querétaru pro výstavbu nového datového centra.

QRO3 bude třetím zařízením společnosti v regionu a jeho dokončení je naplánováno na rok 2024. Další podrobnosti o kapacitě nebo velikosti zařízení nebyly sdíleny.

2,5MW QRO1, který byl spuštěn v roce 2007 a nachází se v Cerrada de la Princesa č. 4 v Parque Industrial El Marqués, nabízí 4 100 m2 v pěti datových halách. Pátý datový sál byl spuštěn v únoru 2022.

QR02 je ve vývoji. Zařízení se nachází vedle QRO1 a má zdvojnásobit kapacitu kampusu.

“V KIO jsme velmi hrdí na to, že můžeme pokračovat v našem procesu expanze. Querétaro je stát, který bude nadále růst jako “technologické centrum” a získávat investice do tohoto typu infrastruktury. Ve skutečnosti jsme průkopníky v zavádění datových center. V Kio budeme i nadále expandovat a nabízet ty nejlepší služby a řešení prostřednictvím našeho konsolidovaného a jedinečného ekosystému datových center,“ řekl Santiago Suinaga výkonný ředitel Kio Data Centers.

Společnost Kio byla založena v roce 2002 a od roku 2021 ji vlastní I Squared Capital a provozuje osm hlavních datových center v Mexiku a také zařízení ve Španělsku, Panamě, Dominikánské republice a Guatemale.

Společnost nedávno započala práce na druhém datovém centru ve Španělsku; zařízení nabídne 1 000 m2 prostoru datové haly a bude postaveno v kvalitě Tier IV. Kio měla dříve dvě zařízení v USA, ale v roce 2017 je prodala společnosti Zayo; obě nyní provozuje DataBank.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment