Indická stavební společnost postaví datové centrum v Gabonu

datacenter news

Indická stavební společnost Shapoorji Pallonji podepsala memorandum o porozumění (MoU) s gabonským státem o vybudování datového centra v africké zemi.

Projekt národního datového centra probíhá již několik měsíců, přičemž společnost poprvé navštívila Gabon v březnu 2023, ale blíží se k realizaci poté, co ministr digitální ekonomiky Jean Pierre Doukaga Kassa a ministr cestovního ruchu Jean-Norbert Diramba (působící jako prozatímní ministr pro podporu investic, Public-Private Partners) podepsali memorandum o porozumění s generálním ředitelem Shapoorji Pallonji Ransitem Gajavem.

Jednání se zaměřilo na projekt a jeho financování, přičemž ministr Kassa nařídil svým službám, aby pokračovaly v diskusích se Shapoorji Pallonji za účasti centrální správy, společnosti Digital Infrastructure Heritage Company a Národní agentury pro digitální infrastrukturu a frekvence.

Podrobnosti o potenciálním datovém centru nebyly sdíleny, kromě toho, že bude použito pro správu a ukládání vládních dat.

Shapoorji Pallonji se podílí na dalších digitálních projektech v Ghaně, Demokratické republice Kongo a Egyptě, kde její dceřiná společnost Sterling & Wilson dodala v roce 2021 prefabrikované datové centrum Faisal Islamic Bank of Egypt, a chce pomoci s projektem rozšíření gabonské národní páteřní sítě o 623 km mezi Lambaréné, Mayumba a Doussala.

Podle DataCenterJournal má Gabon v současnosti tři datová centra včetně Gabon Internet eXchange a Airtel Gabon. V roce 2021 zahájila země tříletý akcelerační plán ekonomické transformace, přičemž jedním z prioritních projektů je národní datové centrum.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment