Fujitsu vylepšuje superpočítač Raiden na 54 half-precision petaflops

Raiden

Japonský IT gigant Fujitsu upgradoval superpočítač Raiden (Riken AIp Deep learning ENvironment) původně postavený pro japonské centrum RIKEN pro pokročilé inteligenční projekty (AIP Center) v roce 2017.

Aktualizace zvyšuje výkonnost výzkumného AI počítače ze čtyř half-precision petaflops na 54. Systém samotný se nachází v datovém centru společnosti Fujitsu v Yokohamě v prefektuře Kanagawa, jihozápadně od Tokia.

První nasazení superpočítače Raiden představovalo 24 DGX-1 serverů od Nvidia, každý osazený osmi GPU P100, ale byl aktualizován na 54 novějších serverů DGX-1 s nejnovějšími GPU V100.

Přidáním k existujícím 32 serverům Fujitsu Server Primergy RX2530 M2 x86 také Fujitsu nasadil 64 serverů Primergy CX2550 M4 a jednu jednotku Primergy RX4770 M4 jako výpočetní server, který zpracovává velkoobjemová data.

Grafické procesory Nvidia V100 byly upgradovány až minulý měsíc a jako takové měly omezení nasazení do superpočítačů, Raiden je pravděpodobně dosud největší instalací. Jak uvádí Top500, Raiden bude brzy překonán japonským superpočítačem AI Bridging Cloud Infrastructure (ABCI).

Také nasazený společností Fujitsu, ABCI bude nejrychlejším superpočítačem v Japonsku, který se spustí později v tomto roce, s 4 322 V100 GPU nastavenými tak, aby mu pomohli dosáhnout 550 half-precision petaflops.

Oba systémy budou využívány k dalšímu výzkumu a vývoji umělé inteligence.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment