FPT Telecom začíná pracovat na největším vietnamském datovém centru

FPT Telecom

Vietnamský FPT Telecom založil tento týden výstavbu nového datového centra v okrese 9 v Ho Či Minově Městě, v parku pro rozvoj technologií a podnikání.

Nové zařízení pokryje 10 000 metrů čtverečních a poskytne dostatek místa pro přibližně 3 600 stojanů. Společnost tvrdí, že datové centrum bude standardem LEED a Uptime Tier III.

Společnost FPT vyvíjí vlastní cloudovou platformu, která podle společnosti umožní domácím podnikům fungovat beze strachu z odesílání dat do zahraničí. Nové datové centrum je klíčem k dosažení potřebné infrastruktury pro provoz cloudové platformy.

Předseda FPT Hoang Nam Tien, který se zúčastnil průlomu, řekl: „Věříme, že největší datové centrum ve Vietnamu pomůže vietnamským datům zůstat ve Vietnamu, aniž by se ukládaly v zámoří. Za účelem uspokojení potřeb a posílení trhu, FPT Telecom investoval a spustil cloudové služby a nová datová centra, která mohou podporovat organizace a podniky při přechodu na infrastrukturu, aplikace, správu a zabezpečení informací.”

Během ceremoniálu řekl Nguyen Thanh Vinh, generální ředitel Delta Group, stavební firmy, která má za úkol vybudovat datové centrum, že je „přesvědčen, že se nejedná pouze o kvalitní projekt…, ale také bude dokončen podle plánu.“ Očekává se, že projekt bude dokončen v Q1 2021.

FPT Telecom má v současné době dvě rozsáhlá datová centra a očekává se, že v Hanoji a Ho Či Minově městě otevře dvě nová datová centra, schopná podporovat v první fázi 1 250 stojanů a 1 000 stojanů.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment