Firemní SSD disky pro datová centra

Disk Kingston DC450R

Společnost Kingston představila firemní 2,5 SSD disky řady Data Center 450R (DC450R), které jsou určeny pro datová centra. Jedná se o velmi výkonné SSD založené na technologii 3D TLC NAND a vybavené rozhraním 6Gb/s SATA, které jsou optimalizovány pro aplikace vyžadující převážně čtení dat. Tyto rychlé serverové SSD nabízejí kromě velkého výkonu také vynikající předvídatelnost rychlosti provádění I/O operací a latence, což je jedním z klíčových požadavků kladených na SSD pro datová centra. Model DC450R splňuje přísná kritéria společnosti Kingston na kvalitu služeb QoS234 a je navržen tak, aby zajistil konzistentní výkon v širokém spektru aplikací s velkými nároky na čtení dat, včetně využití SSD disku jako mezipaměti pro čtení dat z pomalejších paměťových médií (read caching).

Disk Kingston DC450R se vyrábí pro pracovní zátěž, která vyžaduje nepřetržitou provozuschopnost a spolehlivost, jako jsou sítě pro doručování obsahu (CDN), aplikace zpracovávané na okrajích sítě (Edge Computing) a široká škála softwarově definovaných architektur úložišť dat. Je vybaven specificky zaměřenou sadou funkcí, která z něj dělá cenově výhodné řešení pro datová centra hledající nejvhodnější SSD disky pro svoje aplikace. DC450R nabízí tvůrcům systémů a poskytovatelům cloudu vysoký předvídatelný výkon, aby dokázali spolehlivě plnit požadavky zákazníků a dodržovat dohody o úrovni služeb (SLA).

„Současná datová centra a provozované aplikace vyžadují vhodně optimalizované SSD se speciální sadou funkcí pro aplikace zaměřené na čtení dat,“ říká Tony Hollingsbee, obchodní manažer Kingstone pro SSD v regionu EMEA. „Model DC450R jsme navrhli tak, aby tyto požadavky splňoval. Dává tak manažerům datových center možnost vybrat si SSD disky přizpůsobené jejich pracovní zátěži a nemuset utrácet za dražší SSD disky pro aplikace s velkými nároky na zápis dat. Disk DC450R nabízí velkou rychlost provádění I/O operací a předvídatelně nízkou latenci k zajištění vysoké a konzistentní úrovně výkonu jak na straně provozovatele, tak na straně uživatelského rozhraní.“

Disky Kingston DC450R mají rozměry 69,9 × 100 × 7 mm hmotnost 92,34 g a jsou k dispozici v kapacitách 480 GB, 960 GB, 1,92 TB a 3,84 TB. Rychlost zápisu/čtení se v závislosti na velikosti SSD pohybuje v rozsahu 560 MB/s/510–530 MB/s. Latence pro čtení je <500 µs a pro zápis <2 ms. Střední doba mezi poruchami (MTBF) je 2 miliony hodin. Maximální spotřeba (tj. při aktivním čtení/zápisu) u 480GB disku se pohybuje okolo 4 W, v případě 3,84TB disku pak okolo 5,5 W. Na disky Kingston DC450R je poskytována omezená pětiletá záruka a bezplatná technická podpora.

Související články

Leave a Comment