Equinix oznamuje SG5 – nejvyšší datové centrum v Singapuru

Equinix SG5 at Tanjong Kling

Společnost Equinix oznámila své páté datové centrum v Singapuru, zařízení na zelené louce v Tanjong Kling, dříve známé jako singapurský datový park.

Díky investici v první fázi ve výši 144 milionů dolarů bude devítipodlažní SG5 nejvyšším datovým centrem v Singapuru, až se otevře v první polovině roku 2021 – minimálně do doby, než bude v roce 2022 připraveno 11patrové datové centrum Facebooku.

SG5 v první fázi poskytne počáteční kapacitu více než 1300 skříní na 1710 čtverečních metrech kolokačního prostoru. Při úplném vybudování zařízení poskytne až 5 000 skříní s celkovým kolokačním prostorem téměř 12 000 metrů čtverečních.

Equinix říká, že s SG5 posílí svou přítomnost a rozmanitost lokalit: SG5 je v dohledu SG2; SG1 a SG3 jsou umístěny vedle sebe, zatímco SG4 se nachází v Tai Seng na východě. Kromě SG5 poskytují další čtyři datová centra Equinix v současné době více než 43 500 čtverečních metrů kolokačního prostoru.

SG5 bude přímo připojeno ke čtyřem stávajícím datovým centrům Equinix IBX v Singapuru prostřednictvím propojení pomocí optických vláken, aby se propojila s více než 705 společnostmi, říká Equinix a umožňuje zákazníkům přístup k síťovým službám od více než 200 poskytovatelů.

“Singapur nadále prosperuje jako regionální digitální rozbočovač navzdory současným pandemickým a ekonomickým výzvám. Dnešní podniky vyžadují růst a rozšiřování solidní digitální infrastruktury využívající životně důležité ekosystémy a cloudové služby prostřednictvím platformy Equinix,” řekla Yee May Leong, výkonná ředitelka společnosti Equinix v jižní Asii.

„Vycházíme vstříc potřebám a požadavkům našich zákazníků tím, že rozšiřujeme naši místní stopu, abychom umožnili regionální a globální růst, protože Singapur pokračuje v cestě Smart Nation a podniky usilují o digitální transformaci,“ uvedla.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment