Dceřiná společnost Rosatomu zahajuje práce na datovém centru v ruském Innopolisu

AS Popov technology park in Innopolis

Dceřiná společnost ruské společnosti Nuclear Energy Corporation Rosatom buduje datové centrum v ruském Innopolisu.

Rosenergoatom je ruská dceřiná společnost pro provoz jaderných elektráren společnosti Atomenergoprom, která je sama o sobě stoprocentní státní holdingovou společností a součástí korporace Rosatom.

Datové centrum Rosenergoatom Innopolis, které bylo poprvé oznámeno v září 2020, bude mít po dokončení celkovou kapacitu 16 MW. Datové centrum o rozloze 7 000 metrů čtverečních bude umístěno na pozemku o rozloze 4 akrů a první fáze vývoje má být dokončena ve druhé polovině roku 2022.

Podle webu Cnew.ru byla zahájena výstavba datového centra v oblasti Tatarstánu východně od Moskvy a společnost údajně dává 96,4 milionu rublů (1,2 milionu dolarů) na inženýrský návrh zařízení nejmenovanému dodavateli.

Podle výběrového řízení Rosenergoatom přidělil peníze na provedení inženýrských průzkumů, vypracování konstrukční a pracovní dokumentace pro realizaci investičního projektu „Centrum zpracování a ukládání dat na území Republiky Tatarstán.“

Minulý měsíc společnost Rosenergoatom získala DPC Xelent, 10MW, 984 rackové datové centrum v Petrohradě, za 2 miliardy rublů (26,2 milionu dolarů). Zařízení bude využíváno jak pro vlastní potřeby společnosti Rosenergoatom JSC, tak pro nové i stávající komerční zákazníky, kterých je údajně více než 350.

Rosatom vybudoval své datové centrum Udomlya v areálu jaderné elektrárny Kalininskaya v ruském Tveru. Cnews uvádí, že společnost plánuje koupit další dvě zařízení v Moskvě a vybudovat 10 ruských datových center s celkovou kapacitou až 300 MW.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Picture: Denis Petovka

@RadekVyskovsky

Související články

Leave a Comment