Crusoe umístí GPU do datového centra atNorth na Islandu

atNorth datové centrum

Crusoe Energy oznámila dohodu o umístění procesorů GPU v datovém centru ICE02 společnosti atNorth na Islandu.

GPU budou poskytovat cloudovou službu Crusoe a poběží na obnovitelné energii, ale oznámení představuje odklon od běžného obchodního modelu Crusoe, který spočívá v umístění vlastních kontejnerových mikro datových center.

Je to také první projekt společnosti v Evropě.

„Jsem nadšený, že naše pátrání po zdroji nízkouhlíkové energie nás zavedlo na Island,” řekl Cully Cavness, spoluzakladatel a prezident Crusoe. „Toto partnerství se společností atNorth nám umožňuje přenést koncentrovanou energetickou poptávku výpočetní infrastruktury přímo ke zdroji čisté, obnovitelné geotermální a vodní energie.”

Lokalita atNorth ICE02 má více než 80 MW obnovitelné energie z geotermálních a vodních zdrojů a Island má rostoucí počet mezinárodních optických připojení.

Země již dříve zaznamenala boom kryptotěžby a nyní je navrhována jako místo pro expanzi energeticky náročného zpracování umělé inteligence.

Crusoe poprvé uvedla na trh službu pro doručování datových center v kontejnerech k ropným vrtům v USA, kde by využívali zemní plyn, který by se jinak „spálil“ a vyplýtval, a využívali energii pro těžbu Bitcoinů.

Nyní nabízí službu pro další uvízlá energetická aktiva, potenciálně včetně solárních nebo větrných farem vyrábějících přebytečnou energii, která by byla „omezena“. Také rozšířila své výpočetní služby na HPC a AI.

„AI a strojové učení pohání rekordní růst poptávky po datových centrech,“ řekl Chris Dolan, Chief Data Center Officer Crusoe.

atNorth se v roce 2017 oddělil od severské servisní společnosti Advania a byl koupen švýcarským investorem Partners Group.

Nedávno oznámila nové datové centrum FIN04 ve Finsku spolu s dalším finským závodem a jedním v Dánsku. Na Islandu oznámila nové 12MW zařízení ICE03. Společnost také nedávno koupila Gompute, poskytovatele cloudových HPC služeb.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment