Armada získává 55 milionů dolarů na moduly datových center připojených k satelitu

Armada satellite-connected data center modules

Edge computingová firma Armada vyšla z tajnosti a získala 55 milionů dolarů na své počítačové moduly Edge a platformu pro správu.

Podnik se sídlem ve Washingtonu nabízí robustní a samostatné moduly datových center připojených přes satelit (v modelech se 3 stojany 20 stop a 6 stojany 40 stop) známé jako Galleony, které využívají síť Starlink společnosti SpaceX, a Edge platformu pro správu zařízení a výpočetní techniky. Společnost také nabízí aplikace Edge/AI.

Kolo financování vedly Founders Fund, Lux Capital, Shield Capital a 8090 Industries, za účasti Felicis, Contrary, Valor Equity Partners, Marlinspike, 137 Ventures, Koch Real Estate Investments, 8VC a dalších investorů.

„Umělá inteligence – včetně velkých jazykových modelů, multimodální AI a prediktivních modelů – dnes přináší revoluci do všech aspektů našeho života a práce, ale ne každý má stejnou příležitost. Skutečně ohromující je, že obrovské části světa stále nemají základní přístup k internetu, natož možnost odvodit hmatatelnou hodnotu z jejich dat,“ řekl spoluzakladatel a generální ředitel Armady Dan Wright.

„Posláním Armady je jednou provždy překlenout digitální propast a dát našim zákazníkům možnost řešit jejich největší problémy.”

Justin Wilson, výkonný ředitel Koch Real Estate Investments, dodal: „Armada hraje zásadní roli při řešení rostoucích výpočetních potřeb průmyslového internetu věcí pro výrobu a průmyslové aplikace, což je sektor, který je značně nedostatečný, ale v dnešním prostředí je zásadní.“

Armada odmítla pro SpaceNews komentovat, zda je partnerem SpaceX, která se k tomuto podniku nevyjádřila. Armada již dříve uvedla, že „spolupracovala“ se společností Elona Muska, aniž by poskytla další podrobnosti.

Podle Forbes nemá Armada žádné zákazníky kromě zkušebního proof-of-concept trialu s těžařskou společností Nexa Resources. Startup se zaměřuje na vzdálené a off-grid aplikace, jako je obrana a těžba. Loni v lednu vedly společnosti rizikového kapitálu Founders Fund, Lux Capital a Shield Capital počáteční kolo do Armady ve výši 15 milionů dolarů.

„Na okraji je vytvořeno neuvěřitelně velké množství dat a bohužel se s nimi prakticky nic nedělá,“ řekl spoluzakladatel a provozní ředitel Armady Jon Runyan. „Máme výjimečné štěstí, že máme v našem týmu nejlepší talenty na světě a také podporu našeho neuvěřitelného syndikátu investorů a poradců.”

Společnost uvedla, že Trae Stephens z Founders Fund and Anduril, Kerem Ozmen z 8090 Industries a spoluzakladatel společnosti Armada, CTO, Pradeep Nair, se připojili k jejímu představenstvu.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment