Ciena zvyšuje kapacitu kabelu SeaMeWe-4

The South East Asia-Middle East-West Europe 4 (SEA-ME-WE 4, SMW4) cable

Poskytovatel síťových systémů Ciena dokončil upgrade kapacity podmořského kabelu SeaMeWe-4.

Společnost zvýšila kapacitu kabelu z 65 Tbps na 122 Tbps pomocí svých řešení GeoMesh Extreme a WaveLogic 5 Extreme.

Kabel využívá 6500 paketovou optickou platformu Ciena a sadu Ciena pro ovládání sítě navigátorem pro živou viditelnost a kontrolu výkonu sítě.

Sidheeque Machinal, předseda řídícího výboru konsorcia SeaMeWe-4, řekl: „Nejmodernější technologie Ciena nám pomáhá optimalizovat naše zdroje kabelu Sea-Me-We 4, čímž zvyšuje jeho schopnosti reagovat na měnící se požadavky na konektivitu prostřednictvím vylepšení v síti, kapacitě, flexibilitě a trvanlivosti.“

Kabel o délce 18 800 km provozovaný konsorciem 16 telekomunikačních operátorů spojuje 14 zemí s 16 přistávacími body v jihovýchodní Asii, na Středním východě a v západní Evropě.

Thomas Soerensen, viceprezident globálních podmořských řešení ve společnosti Ciena, řekl: „Trasa z Evropy do Asie, kde se nachází SeaMeWe-4, zažívá velký tlak na digitalizaci, což má za následek extrémní nároky na kapacitu.“

Kabel SeaMeWe-4 prochází průlivem Bab al-Mandab. To je 26 km dlouhý průliv – známý také jako Brána smutku nebo Brána slz – který se nachází mezi Jemenem a Eritreou v Africkém rohu.

Průlivem Bab al-Mandab v současnosti prochází kolem 17 kabelů. Upgrade je aktuální, protože nedávno bylo několik kabelů poškozeno lodí napadenou rebely Houthi.

Tehdejší zprávy zpočátku obviňovaly rebely Houthi z toho, že přerušili bránu Europe India Gateway, AAE-1, Seacom a další podmořské linie v oblasti. Později však navrhli, že loď zasažená střelami Houthi, Rubymar, neúmyslně přeřízla kabely, když se kotva přetáhla přes kabely.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment