ByteDance plánuje vybudovat datové centrum v Indii

server room

ByteDance, majitel neuvěřitelně populární aplikace pro sdílení videa TikTok, plánuje otevření datového centra v Indii – v současné době domově asi 200 milionů uživatelů TikTok. Nejcennější startup na světě si nechce nechat uškodit potenciálními zákony o svrchovanosti dat.

Společnost, která oznámila, že v příštích třech letech v zemi investuje 1 miliardu dolarů, uvedla, že plánuje dodržovat navrhované zákony o umístění dat, protože se snaží zlepšit svůj vztah k vládě, která její služby dříve zakázala.

„Od spuštění našich platforem v Indii jsme uložili data našich indických uživatelů v datových centrech třetích stran v USA a Singapuru,“ uvedl ByteDance ve svém prohlášení.

“Nyní věříme, že nastal čas na další velký skok. Nyní se chystáme zkoumat možnosti bezpečných a spolehlivých služeb pro naše indické uživatele v rámci indických hranic.”

India’s Business Standard, který poprvé přinesl novinky, říká, že společnost si stanovila interní cíl pro založení datového centra v délce 6-18 měsíců.

Tento krok přichází v době, kdy podniky zůstávají na pozoru před zákonem o ochraně osobních údajů, navrhovaným zákonem, který by mohl společnosti přimět, aby uchovávaly údaje indických uživatelů v rámci národních hranic. Musí však být předložen v Parlamentu a může se změnit, jakmile se přiblíží realitě.

Ale ByteDance, čínská společnost v hodnotě 75 miliard dolarů, má obzvláště silnou motivaci hrát pěkně s vládou.

TikTok a další aplikace společnosti, Helo, byly obviněny z toho, že umožňovaly malým dětem, aby byly potenciálně vystaveny pornografii a jinému nevhodnému obsahu. V dubnu soud TikTok v Indii zakázal – i když rozhodnutí o týden později po odvolání zrušil.

Indické ministerstvo technologií minulý týden pohrozilo dalším zákazem a dal nejcennějšímu startupu na světě termín do pondělí, aby odpověděl na 24 otázek týkajících se „anti-národního“ a „antisociálního“ obsahu, jakož i ochrany osobních údajů a ochrany dětí.

“Náš trvalý úspěch v Indii nebude možný bez podpory naší místní komunity,” uvedla společnost v prohlášení pro CNN Business. “Bereme svou odpovědnost vůči této komunitě vážně a vítáme tuto příležitost k plné spolupráci s vládou při plnění a dodržování našich závazků.”

Globálně se ByteDance prostřednictvím různých služeb pyšní asi miliardou uživatelů.

Zdroj: datacenterdynamics

Obrázek: vectorpouch / Freepik

Související články

Leave a Comment