Automatizované sledování položek datového centra v reálném čase (případová studie)

Webinář Efektivní řízení zásob a majetku datového centra pomocí RFID etiket

Světová společnost zabývající se počítačovými technologiemi potřebovala zautomatizovat způsob sledování a řízení serverů. Ukázalo se, že vzhledem k tomu, že šlo o tisíce počítačových zařízení vysoké hodnoty, je schopnost podávat bezchybná hlášení o umístění tohoto majetku v reálném čase zásadní jak pro komerční úspěch, tak z hlediska dodržování předpisů. Společnost navíc hledala způsoby, jak zvýšit rychlost a přesnost zásahů údržby kabeláž. Přečtěte si jak společnost Brady pomohla vyřešit tenhle úkol díky kompletnímu RFID řešení.

Řešení: Vlastní, na míru přizpůsobené UHF RFID a NFC etikety na kovové povrchy

RFID BRADYPřesné sledování v reálném čase poskytují vlastní, pasivní RFID etikety na každém zařízení, kombinované s pevnými skenery u všech východů z datových center. Tiskárny pro tisk a programování v ústředí společnosti umožňují okamžitě značit jakoukoliv novou položku spolehlivými vlastními RFID etiketami, aby se zachoval celkový přehled pouhým jedním kliknutím na tlačítko.

Společnost Brady dokáže své RFID etikety zcela přizpůsobit tak, aby vyhovovaly potřebám každého zákazníka. Ke značení všech serverů a zařízení s plochým povrchem lze dodat UHF RFID etiketu L-2588-25C na kovovém podkladu s dosahem odečtu 3 metry. Etiketa obsahuje izolační vrstvu, aby se zabránilo rušení mezi kovovými povrchy a její RFID anténou. Konstrukce etikety je ze spolehlivého polyesteru, který drží a v prostředí datových center zůstává čitelný.

U všech vchodů a východů byly nainstalovány brány se skenery, které pomáhají sledovat pohyby serverů z ústředí. Pořízená data se do inventárních seznamů datových center zapisují nebo se z nich odstraňují automaticky. UHF RFID etikety se tisknou a kódují na místě pomocí speciálních tiskáren pro tisk a programování technologie UHF RFID. Díky nim může společnost zabývající se počítačovými technologiemi každé RFID etiketě přiřadit jedinečné číslo pro automatizované a přesné sledování jakéhokoli zařízení označeného etiketou.

BRADY logoPro identifikaci kabelů pomocí chytrého telefonu nebo čtečky pinů NFC zblízka lze přidat vlastní HF RFID nebo NFC vlaječkovou etiketu. Technikům datových center umožňuje rychle ověřit, které kabely vyměnit, bezproblémově přepínat zařízení a přistupovat ke kompletním informacím o zdroji a koncovém místě, včetně historie kabelu. Společnost Brady navíc pro kódování a tisk HF RFID nebo NFC etiket nabízí tiskárny s možností kódování NFC.

Výsledek: Automatizovaná správa položek centra pomocí RFID etiket

Příslušná umístění majetku, časová razítka a další údaje jsou k dispozici v reálném čase pouhým jedním kliknutím na tlačítko. Pracovníci již nemusí majetek sčítat ručně a celé zásoby počítačových technologií pracoviště mohou ocenit do několika hodin, a ne týdnů. Údaje společnosti umožňují předcházet chybám v pohybu majetku automatickými upozorněními, která vydává podpůrný software. Tím se zvyšuje celková efektivita a snižují pracovní náklady. Kromě toho, pokud jsou místa, na kterých se celé zásoby počítačových technologií nacházejí, k dispozici v ústředí téměř okamžitě, celosvětově se snadněji dodržují různé předpisy.

Poznejte kompletní RFID řešení od společnosti Brady >>

Související články

Leave a Comment