Altron slaví 30 let od svého vzniku

Altron 30 let

Česká firma Altron je již 30 let jedničkou mezi dodavateli datových center a technologických infrastruktur pro kritické aplikace nejen na českém trhu. Firma s 200 zaměstnanci za minulý fiskální rok dosáhla hospodářského výsledku jedné miliardy korun. Svá datová centra dodává i do oblasti Blízkého východu.

Společnost zajišťuje komplexní řešení všech typů datových center, od návrhu a realizace až po servis technologických řešení, jejich monitoring a požární i fyzickou bezpečnost. Altron také vyvíjí vlastní produkty na základě zkušeností se specifickými potřebami a požadavky zákazníků. Nyní je ve firmě přes dvě stovky zaměstnanců, z toho více jak 20 vývojářů, 80 techniků a 40 specialistů. Firma má v Čechách největší počet zaměstnanců s certifikací od Uptime Institute.

Datová centra po celém světě

Datová centra Altron dodává také do oblasti Blízkého východu. V tomto regionu zavádí pokročilé datové služby, podílí se na elektronizaci veřejné správy, vyvíjí aplikace pro vládu a staví zde veřejné cloudy. Jejich stopu tak najdete ve Spojených arabských emirátech, v Saudské Arábii, v Ománu nebo v Kataru. Významně se podílí na realizaci zakázek pro veřejnou sféru i v tuzemsku. „Minulý rok se nám, navzdory pandemii, podařilo dokončit několik velkých zakázek, které byly opravdu jedinečné,“ uvádí generální ředitel Altronu Martin Souček. Altron minulý rok dokončil například datové centrum pro Ministerstvo vnitra, za sebou má rovněž velký projekt pro bezpečnostní složky státu, několik velkých tuzemských nemocnic a mnoho dalšího.

Vše upravené na míru

V Dubaji dodala společnost celek modulárních kontejnerizovaných datových center pro tamní Ministerstvo vnitra a policejní složky. Zároveň v Kataru v současnosti dokončují projekt ve spolupráci s jedním z největších softwarových gigantů, který zde staví velké datové centrum. Pracovníci Altronu zde figurují se svým cenným know-how jako techničtí konzultanti.

Bezpečí dat

Vliv pandemie urychlil digitalizaci celé společnosti, vliv a význam datových center tak bude v budoucnu ještě růst. „Pro bezpečnou digitalizaci je tak nutnost investovat do výstavby datových center a zároveň se následně umět postarat o data,“ uvádí Martin Souček. Právě otázka bezpečí dat je pro Altron velmi důležitá. „Vzhledem k narůstajícímu počtu kybernetických útoků, ale i k živelným katastrofám, je potřeba mít jistotu, že nemůže při jakékoliv příležitosti ujít k úniku dat,“ uzavírá.

TZ

@RadekVyskovsky

Související články

Leave a Comment