Altice chce prodat portugalské datové centrum

Altice Portugal datacenter

Altice Portugal zkoumá možný prodej provozu svého datového centra Covilhã, který by mohl vynést zhruba 200 milionů eur.

Zařízení Covilhã o rozloze 75 500 m2, původně postavené společností Portugal Telecom, nabízí 12 000 m2 kolokačního prostoru ve 24 datových halách; kapacita dostatečná pro více než 50 000 serverů. Bylo otevřeno v roce 2013 a rozšířeno v roce 2018 a je certifikováno Uptime Tier III.

Datové centrum, které má tvar krychle, obklopuje příkop, který vytváří iluzi, že plave na vodě, a pomáhá vytvářet chladnější mikroklima. Příkop je napájen systémem sběru dešťové vody, zatímco areál zahrnuje vlastní fotovoltaickou solární výrobu energie a zahradu s více než 600 stromy.

Altice se chystá prodat portfolio francouzských datových center v rámci dohody, která by mohla být oceněna na přibližně 1 miliardu EUR. Altice může počátkem příštího roku požádat o první vyjádření zájmu o aktiva.

Majitel Altice Patrick Drahi údajně loni zjišťoval potenciální zájem o svou portugalskou jednotku, i když k dohodě nedošlo.

Portugal Telecom koupil Altice v roce 2014 od Oi za zhruba 5,79 miliardy eur. Dnes Altice Portugal provozuje v zemi pět datových center o celkové ploše 17 000 m2, zatímco francouzská dceřiná společnost Altice SFR provozuje 26 s celkovou rozlohou 93 000 m2.

Společnost Altice USA Inc. tento měsíc uvedla, že se rozhodla neprodat svůj podnik Suddenlink poté, co dříve prozkoumala dohodu, která mohla poskytovatele kabelových a internetových služeb ocenit na zhruba 20 miliard dolarů.

Altice dříve v roce 2017 prodala své švýcarské podniky datových center Green.ch a Green Datacenter společnosti InfraVia Capital Partners.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment