Alibaba spouští třetí tokijské datové centrum

Alibaba spouští třetí tokijské datové centrum

Společnost Alibaba oznámila, že její jednotka Alibaba Cloud/Aliyun spustila své třetí datové centrum v Japonsku, aby „podpořila transformační požadavky“ ze strany zákazníků.

„Spuštění třetího datového centra podtrhuje náš trvalý závazek plnit požadavky na digitální transformaci místních japonských zákazníků,“ řekl Unique Song, generální ředitel pro Japonsko, Alibaba Cloud Intelligence. „S našimi osvědčenými inovacemi a konkurenčními řešeními, která splňují přísné požadavky na zabezpečení a shodu, jsme odhodláni podporovat naše zákazníky v digitální éře.“

Alibaba Cloud nyní celosvětově provozuje síť 28 regionů a 86 zón dostupnosti. V roce 2022 Alibaba také spustila datové centrum v Bangkoku v Thajsku a třetí zařízení v Německu v okolí Frankfurtu.

Společnost uvedla, že nové zařízení bude poskytovat řadu produktů cloud computingu od úložišť, sítí, elastických výpočtů, zabezpečení a databází až po vývojářské služby.

„Se třemi datovými centry v terénu má Alibaba Cloud za cíl nabídnout japonským zákazníkům vysokou dostupnost, výjimečnou odolnost a robustní možnosti obnovy po havárii,“ uvedla společnost v příspěvku.

Alibaba zahájila svůj první region v Tokiu v roce 2016. Všichni hlavní poskytovatelé cloudu mají zastoupení v Japonsku. Microsoft má dva japonské regiony Azure – Tokio a Osaka – které byly oba spuštěny v roce 2014. AWS spustil region Tokio v roce 2011 a region se sídlem v Ósace byl otevřen loni. Google spustil svůj první japonský region v Tokiu v roce 2016, s Osakou v roce 2019.

Čínský cloudový konkurent Tencent oznámil plány na třetí japonské datové centrum v červnu 2022. Tencent v současnosti provozuje 24 zón dostupnosti ve 12 regionech mimo pevninskou Čínu. Společnost poprvé oznámila plány na vstup do Japonska v roce 2018 a následující rok zahájila provoz v Tokiu. Loni přidala druhé zařízení v Japonsku.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment