ZTT poskytne optický kabel pro brazilský projekt Norte Conectado

Brazílie Amazonka

Čínská společnost ZTT International Submarine Cable & System byla najata jako dodavatel kabelů pro projekt Norte Conectado sponzorovaný brazilskou vládou. Přesněji řečeno, ZTT získala zakázku na tři úseky projektu.

Projekt Norte Conectado byl vytvořen tamním ministerstvem komunikací s cílem rozšířit komunikační infrastrukturu v oblasti Amazonie prostřednictvím podvodní optické páteře.

Projekt Norte Conectado se vyhýbá praktikám odlesňování.

„Kromě toho, že přináší přístup k internetu do měst s malou nebo žádnou konektivitou, má tato iniciativa velmi nízký dopad na životní prostředí, protože vytváříme podříční síť, která integruje hlavní komunity bez kácení stromů,“ zdůraznila Nathália Lobo.

Tato optická síť se skládá z osmi úseků, nazývaných Infovias, které se nacházejí podél řek v povodí Amazonky.

ZTT poskytne optické kabely pro napájení Infovias 02, 03 a 04, což poskytne širokopásmové připojení 22 obcím v regionu, přičemž ZTT dodá 2 345 km podvodních kabelů a 456 km pozemních.

První dvě Infovia, 00 a 01, již probíhají. Italská firma Prysmian byla dodavatelem kabelů pro Infovia 00, který má délku 770 km, zatímco další čínská společnost, Hengtong, byla vybrána pro nasazení Infovias 01.

Podle ZTT je to „nejrozšířenější neopakovatelný podvodní optický kabel udělený“ společnosti na jihoamerickém trhu.

Společnost ZTT byla založena v roce 1992 a vyváží své produkty do více než 160 zemí, zatímco ZTT Group má 76 dceřiných společností, které zaměstnávají přes 16 000 lidí.

V roce 2020 se společnost rozhodla vyčlenit podnik Zhongtian Technology Submarine Cable, který vyrábí podmořské kabely z optických vláken a navíc MV a HV podmořské napájecí a kompozitní kabely.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment