GlobalConnect přináší GRC chlazení kolokačním zákazníkům v Kodani

GlobalConnect GRC cooling

Evropský poskytovatel služeb GlobalConnect nabízí zákazníkům prostor v upravených ponorných chladicích nádržích GRC ve svém datovém centru v dánské Kodani.

Provozovatel má v zařízení čtyři nádrže. Tanky jsou upraveny ze základního designu GRC a GlobalConnect v nich bude nabízet místo ve svých běžných smlouvách.

Obecně se předpokládá, že ponorné chlazení má velký význam, protože nabízí účinnější chlazení, umožňuje vyšší hustotu výkonu a zároveň snižuje účty za energii a zlepšuje spolehlivost. Stále však není široce používáno mimo specializované oblasti a GlobalConnect věří, že je to poprvé, co bylo nabídnuto kolokačním zákazníkům v Evropě.

„Jedna z našich datových hal v Kodani má čtyři nádrže, všechny dohromady tvoří ponořenou chladicí jednotku,“ řekl Luke Davies, výkonný ředitel datových center společnosti GlobalConnect. Předpovídá, že služba může být v pravý čas nabízena také ve Stockholmu a také v závodě společnosti v Oslu, pokud poptávka vzroste.

Přestože v nádržích zatím není žádné zákaznické zařízení, Davies hlásí „zdravé potrubí“ zainteresovaných zákazníků s jedním připraveným k instalaci zařízení.

Zatímco imerzní chlazení je široce používáno pro kryptoměny a je navrženo také pro vysoce výkonné výpočty (HPC), Davies uvádí, že mezi pracovní zátěže, které se upravují pro nádrže, patří konvenčnější pracovní zátěže, jako je AutoCAD, stejně jako některé výpočty s vysokou hustotou dat.

Od uživatelů se neočekává, že budou sdílet nádrž s ostatními zákazníky, řekl Davies: “Myslím, že si dokážete představit svět, ve kterém byste nádrž takříkajíc rozřezali. Ale museli byste vyřešit otázky bezpečnosti a kontroly přístupu. A také si musíte položit otázku, jestli to stojí za to trápení.”

Uživatelé budou vyškoleni společností GlobalConnect v tom, jak zacházet a udržovat zapuštěné servery, nebo mohou požádat operátora, aby je udržoval na základě smlouvy o poskytování datových center jako služby. Od uživatelů se očekává, že si pořídí své vlastní vybavení, a to buď odstraněním ventilátorů, aby je připravili, nebo nákupem účelových serverů: „Dodavatelé jako Dell mají v ceníku možnosti serverů s ponorným chlazením,“ říká Davies.

Každá vana má zhruba velikost běžného racku, položeného na boku, ale protože dokáže zvládnout mnohonásobek hustoty výkonu konvenčních racků, mají tyto čtyři nádrže kapacitu poloviny datového sálu, odhaduje Davies. „To je důležité, když uvažujete o nemovitostech.”

Ačkoli zatím neexistuje standardní ceník ponorného chlazení, Davies říká, že uživatelé budou mít stejný typ smlouvy. Vzhledem k tomu, že platí za energii v kWh, ponorné chlazení by jim mohlo po počáteční investici do sady odolné proti ponoření podstatně ušetřit, předpovídá.

GlobalConnect si vybral GRC, protože společnost byla ochotna spolupracovat s GlobalConnect na provedení změn, které Davies popsal jako „významné“: „Pracovali jsme s nimi poměrně intenzivně, abychom změnili nastavení redundance,“ řekl. Zatímco GRC běžně dodává nádrže s jedním chladicím okruhem, GlobalConnect specifikoval redundantní výměníky tepla a čerpadla, aby eliminoval jakýkoli jednotlivý bod selhání.

“Neexistovala úroveň redundance, kterou bychom běžně poskytovali zákazníkům,” dodal. “Pracovali jsme s nimi na přizpůsobení produktu.”

V budoucnu Davies plánuje napojit nádrže na systém dálkového vytápění v Kodani, takže odpadní teplo může vytápět místní domy. Kodaňské zařízení již pracovalo na tom, aby se dostalo na topnou smyčku, než dorazily ponorné nádrže, a bude nabízet své odpadní teplo zdarma, což Davies popisuje jako „win-win“.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment