Western Digital zvyšuje výkon svých NVMe SSD disků pro podnikové aplikace

WD NVMe SSD DC

Western Digital uzavřel partnerství se softwarovou společností RAIDIX a maximalizuje potenciál svých úložišť s technologií NVMe (Non-Volatile Memory Express) v aplikacích RAID. Řešení NVMe RAID s podporou RAIDIX je schopné poskytovat až 10 milionů vstupně/výstupních operací (IOPs) za sekundu z 20 disků při současné podpoře širokého spektra úrovní RAID pro navýšení výkonu a pro ochranu datové integrity. Uzavření partnerství se společností RAIDIX je vítaným krokem pro zákazníky v distribučním kanále, který napomůže systémovým integrátorům a společnostem poskytujícím cloudová řešení v přechodu od úložišť SATA (Serial ATA) k rychlejším řešením NVMe se signifikantně vyšším výkonem a nižší latencí.

Instalací softwaru RAIDIX ERA mohou uživatelé snadno implementovat software pro řízení režimů RAID na zařízeních s SSD disky Western Digital Ultrastar NVMe. To umožní lépe ochránit data a současně využít plný potenciál, který mohou zařízení NVMe poskytnout bez nežádoucího zpomalení výkonu v úzkém hrdle mezi procesorem (CPU) a úložištěm.

Odvětvoví analytikové z IDC očekávají, že dodávky pamětí NVMe budou tvořit více než 79 % ze všech SSD dodaných na trh do roku 2023. Alokací zpracovaných dat do vektorových registrů vícejádrových CPU poskytne řešení RAIDIX pro NVMe RAID rychlý propočet a zabrání degradaci výkonu hybridním zatížením nebo obnovou režimu diskového pole. Celkově toto řešení napomáhá podnikové infrastruktuře zvýšit požadavky na aplikace, jako jsou podniková inteligence, datová analytika, virtualizace a ERP při současném zabezpečení vysoké spolehlivosti a redundance.

RAIDIX software bude dostupný se stávajícími úložišti Western Digital NVMe bez dalších vícenákladů, a to až pro osm zařízení.

„Možnost maximalizovat potenciál našich SSD disků Ultrastar NVMe je klíčovým bodem, abychom mohli nejlépe sloužit našim zákazníkům v době, která je řízena daty. Vždy hledáme způsob, jak vylepšit výkon ukládacích zařízení a spolehlivost dat, a partnerství se společností RAIDIX nám přesně toto umožňuje,“ říká Davide Villa, ředitel pro obchodní rozvoj regionu EMEAI společnosti Western Digital, a dodává: „Řešení s disky SATA již nejsou nejlepším řešením pro zvládnutí úrovně datové proliferace a cloudových úložišť, na které jsou řešení podnikové třídy nyní nastaveny. Toto partnerství poskytuje zákazníkům cenově efektivní a spolehlivé řešení RAID pro přechod z protokolu SATA na vysoce rychlostní úložiště NVMe.“

Sergey Fedorov, viceprezident obchodu společnosti RAIDIX, událost komentuje: „S tím, jak se firmy potýkají s neustálým růstem dat, která jsou generována nastupujícími technologiemi, jako je internet věcí (IoT) a sítě 5G, jsou škálovatelnost a výkon životně důležitým prvkem úložišť a optimalizované NVMe řešení vychází těmto požadavkům vstříc,“ a dodává: „Máme radost, že jsme uzavřeli partnerství se společností Western Digital, abychom zpřístupnili vysoce výkonná řešení RAID našim zákazníkům a zvýšili kvalitu našeho software ve spolupráci s jednou z nejspolehlivějších značek v odvětví. SSD disky NVMe jsou stále ještě málo využívané obzvlášť, když se jedná o síťové úložné systémy. Jsme si jisti, že náš RAID software pomůže k nezbytnému a plynulému přechodu u firem, které hledají způsob, jak přejít na vysoce výkonné NVMe RAID řešení, která drží krok s požadavky na data v moderní době.“

Související články

Leave a Comment