Aligned upgraduje chladicí pole Delta3

Aligned Energy

Poskytovatel datových center Aligned aktualizoval svou technologii chlazení Delta3, aby poskytovala o 25 procent větší chladicí kapacitu.

Společnost Aligned používá k udržování teplot ve svých čtyřech zařízeních „chladicí pole“ (stěnu ventilátorů). Tato technologie je vhodná pro hyperscale zákazníky, protože umožňuje vysokou hustotu a lze ji na požádání rozšířit. Společnost si nedávno vzala půjčku ve výši 650 milionů dolarů spojenou s udržitelností.

„Technologická vylepšení, která jsme provedli v našem patentovaném chladicím systému Delta3, mění hru, což umožňuje ještě větší vertikální zhuštění a efektivnější využití prostoru a infrastruktury pro podporu růstu kapacity našich zákazníků na vyžádání,“ řekl generální ředitel společnosti Aligned Andrew Schaap.

Tato technologie se může rozšířit a podporovat až 50 kW na stojan bez hotspotů nebo promrhané chladicí kapacity, což také zlepšuje udržitelnost. Jak Schaap v rozhovoru na začátku tohoto roku: „Nikdo nezačíná s 800 W na čtvereční stopu. Dokážu u zákazníka začít s nižší hustotou, řekněme 100 W na čtvereční stopu, a za dva roky se může zahustit ve stejné stopě – 400 W na čtvereční stopu až na 1 000, aniž by to narušilo jejich podnikání. “

Je to také jednoduché: „Naši zákazníci se nemusejí starat o exotická řešení chlazení nebo systémy CRAH / CRAC s velkým počtem pohyblivých částí, které je třeba udržovat. Aligned Delta Cube má jednu pohyblivou část. “

V září společnost Aligned podepsala smlouvu na zajištěný úvěr v hodnotě 1 miliardy dolarů, který souvisí s environmentálními cíli. Společnost má termínovaný úvěr ve výši 650 milionů USD, termínovaný úvěr se zpožděným čerpáním ve výši 100 milionů USD a revolvingový úvěr ve výši 250 milionů USD od finančních společností, včetně Goldman Sachs, Citizens Bank., Deutsche Bank a Nomura. Financování je spojeno s ukazateli výkonnosti udržitelnosti, včetně závazku sladit 100 procent spotřeby energie Aligned s obnovitelnou energií s nulovými emisemi uhlíku, transparentních zpráv o udržitelnosti a záznamů o bezpečnosti na pracovišti.

Aligned říká, že se jedná o první americkou dohodu o financování datových center spojenou s udržitelností. Samostatně oznámila svůj závazek využívat 100 procent obnovitelné energie v únoru 2020.

Společnost v současné době pracuje na rozšíření svého kampusu v Ashburnu v severní Virginii, který nakonec nabídne milion čtverečních stop a kapacitu 180 MW. Pracuje také na druhém zařízení ve svém sídle v Utahu a přidává 48MW ke stávajícím 34MW.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment