Teraco dokončuje nové 19MW datové centrum v Johannesburgu

Teraco datacenter

Společnost Teraco, nedávno získaná společností Digital Realty, oznámila dokončení první fáze JB4, svého nového hyperscale datového centra, přírůstku do kampusu Bredell, v oblasti Ekurhuleni na východě Johannesburgu v Jižní Africe.

Společnost započala projekt v listopadu 2020. První fáze JB4 zahrnuje 30 000 m2 stavební konstrukce, 8 000 m2 prostoru datových hal v osmi halách a 19 MW kritické energetické zátěže. Společnost Teraco uvedla, že zajistila přilehlé pozemky a energii pro expanzi ve fázi 2, která rozšíří areál na 60 000 m2 a 50 MW.

„Platforma Teraco, která tvoří důležitou součást afrického IT prostředí, je nezbytnou součástí strategie digitální transformace moderního podniku se svými rozmanitými průmyslovými ekosystémy a otevřeným trhem propojení,“ řekl Jan Hnízdo, generální ředitel společnosti Teraco. „Podniky hledají možnost škálování s tím, jak se vyvíjejí síťové strategie, a ve světě, kde je prioritou rychlé a bezpečné propojení se strategickými obchodními partnery, je to zdrojem konkurenční výhody.“

„Pokračující nárůst zavádění cloudu v Africe je také umožněn investicemi do kritické infrastruktury, včetně zařízení hyperscale datových center, jako je JB4. To umožní globálním cloudovým klientům obsluhovat jihoafrický trh a zbytek subsaharského regionu.”

Společnost Teraco, založená v roce 2008, provozuje sedm dalších zařízení v Jižní Africe v Johannesburgu, Kapském Městě a Durbanu o celkovém výkonu 75 MW a slouží více než 600 zákazníkům.

Digital Realty získala většinový podíl ve společnosti Teraco v lednu 2022 v rámci transakce, která společnost ocenila na přibližně 3,5 miliardy dolarů.

Digital Realty dříve v říjnu 2021 získala nigerijskou Medallion Data Centers a její dceřiná společnost Interxion převzala kontrolní podíl v keňském icolo.io v roce 2019.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment