Quantum Mobile Storage

Mobile Storage

Společnost Quantum vstoupila na trh autonomního testování vozidel se svým produktem StorNext.

Společnost Quantum dodává a spravuje soubory potřebné pro složité a integrované pracovní postupy. Poskytuje jedinné úložiště souborů zahrnující single file repository embracing filers, object stores, tape libraries a public cloud, který je integrován s jednotlivými aplikacemi zapojenými do vícestupňových pracovních postupů.

Produkty pro mobilní ukládání společnosti Quantum jsou zaměřeny na testování autonomních vozidel a poskytují způsob hromadného ukládání údajů shromážděných během testování automobilů, ruční přenos do garážového systému a jejich předání k analýze.

Jak to funguje

Systém je umístěn v automobilu na šasi o rozměrech 23 cm x 13 cm x 53 cm (9 “x 5.25” x 21 “). Obsahuje odnímatelný šestibarevný robustní zásobník, který může držet až 60TB na 3,5palcových discích nebo 46 TB kapacity SSD.

K dispozici je RAID 0, 1, 5, 6 nebo 10 pro ochranu proti ztrátě dat a napájení 12V DC. Toto šasi má dva porty 10GbitE plus 1x USB, 1x HDMI a 1x 1 GbitE (správa).

Vestavěný server v něm spouští Ubuntu Linux OS s předem načteným NAS stackem. Senzory vozidel, jako jsou kamery, GPS, IMU (inerciální měřicí jednotky), elektronické řídicí jednotky (ECUs) a IoT výbava přenášejí data do tohoto systému nepřetržitě během zkušební jízdy. Je uložen na jednotkách v zásobníku.

Po návratu do garáže je zásobník vyjmut a vložen do systémového šasi StorNext, kde jsou data zpracována pomocí funkce FlexSync a poté jsou k dispozici pro inženýry pro analýzu a reportování. Může být archivován na komponentních systémech StorNext pro dlouhodobou retenci.

Šasi StorNext v garáži má volitelně 120 V stř. Střídavého proudu, požadavky na výkon v garáži a duální 10 GbitE pro přenos dat.

Společnost Quantum uvedla, že její mobilní úložiště je navrženo tak, aby mohlo být přizpůsobeno pro použití mimo testování vozidel, jako jsou mobilní bezpečnostní a informační platformy, video sledování, veřejná doprava (videotelefony ve vlacích a autobusech), doprava, vymáhání práva či výroba.

Kdekoli zdrojový systém vytváří data, která jsou příliš velká nebo nepraktická pro nahrávání po síti, tam tento systémový záznamník a rekordér vypadá jako užitečná volba.

Quantum Mobile Storage bude k dispozici na začátku roku 2019 a dnes pouze na dotaz.

Zdroj: theregister.co.uk

Související články

Leave a Comment