Open Access Data Centers spouští další tři pobočky Edge v Jižní Africe

Open Access Data Centres South Africa

Open Access Data Centers (OADC) se chystá spustit další tři datová centra Edge v Jižní Africe.

Společnost vlastněná WIOCC oznámila nasazení dalších tří zařízení Edge v East London, George a Paarl.

Generální ředitel OADC Dr. Ayotunde Coker řekl: „Pokračujeme v expanzi OADC Edge do více obchodních center v Jižní Africe, abychom splnili požadavky operátorů 5G, ISP a optických operátorů na podporu při rozšiřování dosahu sítě do ještě více lokalit. S téměř 30 zařízeními Edge, které jsou nyní v provozu, přinášíme na jihoafrický trh transformační nabídku; takovou, kterou hodláme v novém roce začít zavádět do dalších zemí.“

V listopadu 2021 WIOCC (West Indian Ocean Cable Company) oznámila, že získala 200 milionů dolarů na spuštění nové panafrické sítě datových center známé jako Open Access Data Centres. OADC později uvedla, že plánuje v příštích pěti letech investovat 500 milionů dolarů.

V květnu 2022 společnost uvedla, že plánuje zavedení „více než 100 datových center Edge s výkonem 0,5 MW“ do konce roku 2022, přičemž 17 z těchto malých poboček Edge již funguje v Jižní Africe a nabízí kolokaci, střešní přístup a síťové propojení mezi zařízeními.

V červnu oznámila plány na zavedení poboček Edge do Pietermaritzburgu, New Germany, Mount Edgecombe, Beaufort West, Paarl, George, Kimberley, East London a Brits během několika příštích měsíců. Aktuálně je aktivních asi 20 míst.

Společnost spustila své první 5MW, 23 700 m2 základní datové centrum v Durbanu v Jižní Africe začátkem tohoto roku. Druhé hlavní datové centrum společnosti se má otevřít v Lagosu v Nigérii koncem tohoto roku a bude přistávacím bodem pro kabel Google Equiano a třetí zařízení v Mogadišu v Somálsku má být spuštěno „před koncem roku 2022“.

OADC již dříve uvedla, že plánuje zařízení až ve 20 zemích po celé Africe, včetně Accra v Ghaně; Abidjan, Pobřeží slonoviny; Kapské Město a Johannesburg, Jižní Afrika; Kinshasa, DRC; Lagos, Nigérie; a Mombasa & Nairobi, Keňa. Nedávno společnost uvedla, že v Johannesburgu a Kapském Městě budou během 3. čtvrtletí 2022 spuštěny 2–3 MW zařízení v kvalitě Tier III.

Africká velkoobchodní síťová firma WIOCC (West Indian Ocean Cable Company), založená v roce 2008, je součástí Východoafrického podmořského kabelového systému (EASSy), Europe India Gateway (EIG), West Africa Cable System (WACS), Telecom Egypt North (TE North ), Jihovýchodní Asie – Střední východ – Západní Evropa 5 (SEA-ME-WE 5) a kabelových systémů 2Africa vedené Facebookem.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment