Scala Data Centers uvádí na trh modulární prefabrikovanou nabídku

Scala's Rio campus

Společnost Scala Data Centers uvedla na trh nové prefabrikované modulární datové centrum, které nabízí umístění vedle svých hyperscale zařízení.

Společnost oznámila spuštění FastDeploy, proprietární návrhové a konstrukční metodiky založené na prefabrikovaných a přenosných modulárních komponentách.

Scala uvedla, že nová nabídka umožňuje datovým centrům implementovat datová centra až o 50 procent rychleji, zpočátku s kapacitou 2 MW a lze je škálovat implementací dalších MiniPOD poskytujících 60 racků na blok. Moduly mohou dosáhnout výkonu více než 20 kW na stojan.

Modulární struktury vyrábí Brazilian Modular Data Centers v továrně otevřené letos. Výrobce dodává hotové, zátěžově testované, zprovozněné a TIA-942 Ready certifikované modulární komponenty.

První trhy, které dostanou řešení FastDeploy, budou Rio de Janeiro a Porto Alegre v Brazílii, kde společnost již zahájila výstavbu dvou regionálních datových center s počátečními kapacitami 10,8 MW a 7,2 MW. Očekává se, že datová centra FastDeploy budou uvedena do provozu v prvním čtvrtletí roku 2023.

V Rio de Janeiru se nové zařízení nachází v areálu o rozloze 70 000 metrů čtverečních, aby uspokojilo poptávku globálního poskytovatele cloudu s plánovaným rozšířením o celkovém výkonu 70 MW. V budoucnu jsou plánovány dvě větší budovy.

V Porto Alegre bude nový projekt oficiálně spuštěn na začátku října pro jednoho nájemce, velkého poskytovatele obsahu.

„Díky FastDeploy budou naši hyperscale zákazníci schopni prozkoumat nové regionální a strategické trhy v rekordním čase se všemi výhodami, které průkopnická činnost přináší, a škálovat své operace podle rostoucí poptávky,“ vysvětluje Marcos Peigo, generální ředitel společnosti Scala. „Vzhledem k tomu, že kapacitní bloky FastDeploy jsou nezávislé a lze je sčítat na požádání, umožňuje tento přístup dlouhodobé smlouvy s plynulým růstem k vyšším požadavkům. Umožní také implementaci sdílených budov, aniž by došlo ke ztrátě funkce individualizovaného přizpůsobení, která již byla k dispozici v našich vývojových projektech pro jednoho nájemce a přítomná ve velkokapacitních budovách.”

Společnost uvedla, že nové řešení bude používáno v jejích areálech, aby se výrazně zkrátila doba výstavby a umožnilo se rozšíření společnosti na 15 nových míst do roku 2023.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment