Neom podrobně popisuje plány na hyperscale datová centra v novém saúdském městě

Neom Saudi Arabia

Společnost Neom odhalila další podrobnosti o svých plánovaných hyperscale datových centrech v novém saúdskoarabském městě Neom.

Společnost uvedla, že nová zařízení – která budou vyvinuta ve spolupráci s vývojářem infrastruktury Ezdihar Advanced Company for Information Technology (EzdiTek) – bude provozovat nová společnost známá jako ZeroPoint DC.

Generální ředitel ZeroPoint DC Fabio Fontana řekl: „První hyperscale datové centrum příští generace v regionu bude nápomocné při napájení M3LD, průkopnické pětivrstvé platformy pro správu souhlasu s daty od společnosti Neom Tech & Digital Company, a XVRS, našeho vlastního pojetí metaverse. ZeroPoint DC bude podporovat tato jedinečná kognitivní řešení a další, která jdou v jejich stopách, poskytováním rychlé, efektivní, vysokokapacitní konektivity, výpočetního výkonu a ukládání dat.”

Neom uvedl, že služby ZeroPoint DC budou zahrnovat kolokaci s případnou možností pro zákazníky vybudovat a provozovat svá vlastní datová centra v souladu s pokyny společnosti Neom. Zákazníkům bude nabídnuta také správa zařízení, provoz datového centra, fit-out a služby vzdáleného ovládání.

Cílem nové společnosti je podporovat tři datová centra s počáteční kapacitou 36 MW a „významným prostorem“ pro další expanzi. ZeroPoint DC má být v provozu ve 2. čtvrtletí 2022.

Neom je projekt, jehož cílem je vybudovat nové obrovské chytré město na pobřeží Rudého moře v severozápadní saúdské provincii Tabuk. Společnost Neom, která projekt vede, je stoprocentně vlastněna státním Veřejným investičním fondem. Korunní princ Mohammed bin Salman řekl Bloombergu v říjnu 2018, že Neom bude dokončen v roce 2025.

V říjnu 2021 Neom oznámil společný podnik v hodnotě 500 milionů dolarů s EzdiTek – prostřednictvím své přidružené společnosti FAS Energy Trading Co – s cílem vyvinout a provozovat datová centra v novém městě. FAS Energy, která byla založena v roce 2013 a je dceřinou společností saúdskoarabské skupiny Fawaz Alhokair, vyvíjí solární farmy.

EzdiTek na projektu navázal partnerství s globálními inženýrskými a architektonickými firmami RED a Gensler. Podnik bude z 51 procent vlastněn společností Neom a ze 49 procent společností EzdiTek a bude se zřejmě nacházet v plovoucí průmyslové čtvrti známé jako Oxagon.

Krátce po původním oznámení JV dceřiná společnost Neom Tech & Digital Holding Company oznámila, že Oracle bude prvním nájemcem jejích datových center v novém městě.

Neom také uzavřel partnerství s OneWeb, aby novému městu poskytl satelitní připojení.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment