NEC připojí Indii k ostrovům Andaman a Nicobar

Andaman and Nicobar Islands cable

Společnost Bharat Sanchar Nigam Limited (BSNL) uzavřela smlouvu s NEC Technologies India (NECTI) o návrhu a zavedení optického kabelového systému pro propojení Indie s ostrovy Andaman a Nicobar (ostrovy A & N).

Celková délka kabelu bude přibližně 2300 km a páry vláken budou s technologií 100 Gb / s.

Ostrovy A & N se nacházejí na křižovatce Bengálského zálivu a Andamanského moře a smlouva vyžaduje, aby byl kabel na osmi místech na ostrovech. Podmořský kabelový systém poskytne ostrovům dostatečnou šířku pásma pro podporu hlasového a datového propojení a pro rozvoj podniků a zařízení pro elektronický obchod.

Očekává se, že pomůže naplnit vizi “Digitální Indie”, iniciativu zahájenou vládou Indie, která zajistí, že služby veřejného sektoru budou elektronicky zpřístupněny občanům.

“Je skutečně záležitostí velké výsady a hrdosti, že NECTI bude mít příležitost k realizaci tohoto projektu obrovského národního významu. Jsme přesvědčeni o úspěšném dokončení projektu tím, že využijeme technologie společnosti NEC a dlouhou historii úspěšné realizace mnoha složitých projektů v regionu,” řekl Takayuki Inaba, výkonný ředitel společnosti NECTI.

“Spojení A & N ostrovů s indickým subkontinentem optickým podmořským kabelem je dlouhodobým přáním. NEC je mimořádně pyšný na to, že byl vybrán společností BSNL, aby pomohl těmto ostrovům svým špičkovým řešením pro podmořské kabely, což slibuje přiblížení A & N ostrovů mnohem blíž světu,” řekl Toru Kawauchi, generální ředitel divize podmořských sítí v NEC.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment