Korea Telecom plánuje AI operátora datových center s cílem snížit spotřebu energie

IDC chlazení

Korea Telecom (KT) testuje systém AI, který minimalizuje spotřebu energie v jednom ze svých datových center, a plánuje tuto myšlenku zavést do dalších zařízení v roce 2022.

Telco společnost vyvinula AI operátora internetového datového centra (IDC), kterého testuje ve svém zařízení Mokdong IDC 2, a plánuje jej v příštím roce použít v jiných zařízeních, podle zprávy o životním prostředí, sociální oblasti a správě (ESG) zveřejněné na svém webu. Jedná se o vývoj ze systému určeného k efektivnějšímu chlazení kanceláří.

Většina emisí KT (73 procent) pochází z její telekomunikační sítě – a tyto emise se podle zprávy zvyšují díky zavádění 5G. KT však uvádí, že „průběžně nahrazuje zařízení s nízkou účinností zařízeními s vysokou účinností a snižuje spotřebu elektřiny optimalizací provozu základnových stanic a opakovačů 3G/LTE podle časového pásma“.

Společnost plánuje mít do jednoho roku monitorovací systémy pro sledování emisí své sítě.

13 datových center KT v Koreji tvoří menší část (asi 22 procent) emisí telekomunikačních společností a společnost pracuje na jejich snížení zlepšením regulace teploty a používáním lépe konstruovaných klimatizačních jednotek. Například Yongsan IDC dokončený v roce 2020 byl postaven pro účinnost, říká KT, s termostatem pro studenou vodu, předchlazením a invertorovými metodami.

V roce 2020 vyvinula společnost „AI Operator“, systém AI, který optimalizuje využití energie v kancelářích pomocí ovládání klimatizace. Letos plánuje vyvinout „AI operátora IDC“, který může automaticky řídit chladicí a ventilační systémy v datovém centru s ohledem na venkovní počasí, teplotu a vlhkost.

„KT zdokonaluje svou technologii, aby tuto technologii aplikovala na IDC s různými vzory využití energie,“ uvádí zpráva. „Po dokončení vývoje řešení v roce 2021 se plánuje otestovat účinek jeho aplikací v zařízení Mokdong IDC 2 a od roku 2022 rozšířit aplikaci na další IDC.“

Zdroj: datacenterdynamics.com

@RadekVyskovsky

Související články

Leave a Comment