Intel uvádí na trh třetí generaci serverových procesorů Xeon, Ice Lake

Xeon server processors Ice Lake

Společnost Intel oficiálně představila svůj nejnovější vlajkový mikroprocesor pro datová centra a uvedla, že již dodala přibližně 200 000 testovacích jednotek.

Nový 10nm procesor CPU Ice Lake zvyšuje maximální počet jader z 28 na 40 oproti předchozí generaci Cascade Lake a poskytuje osm kanálů paměti DDR4-3200 na soket a až 64 linek PCIe Gen4 na soket. Také se zvýšil navržený tepelný výkon procesoru, přičemž vlajková loď Xeon Platinum 8380 vzrostla o 32 procent na 270 W.

Dodává se v 36 samostatných SKU, což zvyšuje složitost a náklady.

Intel uvádí průměrné 46% zlepšení u populárních úloh datových center ve srovnání s předchozí generací.

Čipová řada přichází po letech zpoždění 10nm výrobního procesu společnosti Intel, což ji nechalo daleko za soupeři.

Ice Lake je stále za Epyc od AMD na celočíselnou a plovoucí desetinnou čárku vícevláknové metriky, stejně jako v dalších metrikách. Společnost Intel však chtěla poukázat na to, kde je před konkurencí, zejména s exkluzivními funkcemi, jako je rozšířená sada instrukcí AVX-512, Software Guard Extensions a Optane DC Persistent Memory.

„Naše platforma Intel Xeon Scalable 3. generace je nejflexibilnější a nejúčinnější v naší historii, navržená tak, aby zvládla rozmanitost pracovních zátěží od cloudu po síť až k okraji,“ řekl Navin Shenoy, EVP a GM skupiny Data Platforms Group ve společnosti Intel.

Zdroj: datacenterdynamics.com

@RadekVyskovsky

Související články

Leave a Comment