Instantní datové centrum. Mikrodatová centra jsou budoucnosností

DATACENTER NETWORK NEWS

Popularita cloudových aplikací zvyšuje zájem o služby datových center. Většině firem se nevyplatí budovat vlastní datové centrum a raději si pronajímají prostor či technologie ve specializovaných budovách. Zároveň se ale objevuje nový trend, který umožnil nárůst výkonnějších IT technologií, jsou jím tak zvaná mikrodatová centra. To jsou „instantní“ malá datová centra, která se uplatní v průmyslových podnicích, ale i v kancelářském prostředí.

Služby datových center jsou pro správné fungování prostředí privátního cloudu velmi důležitá. V některých případech ale není potřeba budovat velké datové centrum, ale postačí jen menší řešení s jednoduchou správou, které zajistí nízkou latenci při vysokém průtoku dat a je dobře zabezpečené. Společnost APC by Schneider Electric uvádí na trh čtveřici mikrodatových center. Jejich hlavní výhodou je, že je zákazník obdrží již sestavené a otestované přímo ve výrobním závodě. Mikrodatové centrum je ihned plně funkční a v jediné skříni obsahuje všechny nezbytné komponenty pro napájení, chlazení, bezpečnost a související nástroje pro IT správu (DCIM).

Na český trh dorazí čtveřice nových mikrodatových center APC. SmartBunker SX je vhodný pro tradiční místnosti, ve kterých se nachází běžná firemní síťová infrastruktura. Naopak SmartBunker CX se uplatní především v kancelářském prostředí a SmartBunker FX obstojí i v prostředí průmyslových podniků. Pro zákazníky, kteří při budování vlastního mirkodatového centra vyžadují větší volnost, je k dispozici prefabrikovaný kontejnerový systém pro IT infrastrukturu SmartShelter.

Související články

Leave a Comment