Indie schválila plán v hodnotě 10 miliard dolarů na přilákání výrobců polovodičů a displejů

India $10 billion plan

Indická vláda schválila pobídkový plán ve výši 10 miliard dolarů na přilákání výrobců polovodičů a displejů.

Vláda rozšíří fiskální podporu až do výše 50 procent nákladů projektu pro způsobilé továrny na displeje a polovodiče.

Vládní zdroj řekl agentuře Reuters, že tchajwanský Foxconn, izraelská Tower Semiconductor a konsorcium ze Singapuru projevily zájem o zřízení zařízení zapojených do vývoje čipů v zemi. Vedanta Group má zájem vybudovat závod na displaye.

V listopadu indický konglomerát Tata Group uvedl, že plánuje investovat až 300 milionů dolarů do zařízení pro výrobu polovodičů a testování.

“Program zahájí novou éru ve výrobě elektroniky tím, že poskytne globálně konkurenceschopný pobídkový balíček společnostem v oblasti výroby polovodičů a displejů a také designu,” uvedla vláda v prohlášení.

Ministr pro technologie Ashwini Vaishnaw řekl, že pobídkový balíček doufá v rozvoj „kompletního polovodičového ekosystému – od návrhu polovodičových čipů až po jejich výrobu, balení a testování v zemi“.

Vláda očekává, že plán vytvoří kolem 35 000 vysoce kvalitních pracovních pozic, 100 000 nepřímých pracovních míst a přiláká investice v hodnotě 1,67 bilionu rupií (8,8 miliardy dolarů).

Pobídky přicházejí v době, kdy svět bojuje s akutním nedostatkem polovodičů, kvůli kterému vlády zavádějí velké balíčky pobídek pro výrobce čipů.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment