Pasqal postaví „Quantum Computing Center of Excellence“ s 10 systémy Nvidia DGX A100

The DGX A100

Startup Pasqal plánuje vybudovat „Quantum Computing Center of Excellence“ nabité hardwarem Nvidia.

Společnost je součástí „úvodního programu společnosti Nvidia“, kde GPU gigant nabízí bezplatnou pomoc začínajícím firmám tím, že jim poskytuje přístup k technologii a odborníkům Nvidia. V místě ve Francii nasadí 10 systémů Nvidia DGX se sítí Nvidia InfiniBand.

Pasqal také plánuje použít sadu pro vývoj softwaru Nvidia cuQuantum k optimalizaci svých vývojových operací. cuQuantum se skládá z knihoven a nástrojů navržených pro urychlení pracovních postupů kvantových počítačů. Pasqal uvedl, že použije cuQuantum k urychlení simulací kvantových obvodů založených na metodách stavového vektoru a tenzorové sítě „o řády“.

Loïc Henriet, technický ředitel společnosti Pasqal, pokračoval: „Z této spolupráce s Nvidií jsme opravdu nadšeni. Naše Quantum Computing Center of Excellence obohatí naše možnosti emulace a je také součástí našeho závazku nabízet koncovým uživatelům ty nejlepší možné nástroje v celém hodnotovém řetězci.”

Christophe Legrand, ředitel France Enterprise Computing ve společnosti Nvidia, dodal: „Kvantové výpočty pomáhají výzkumníkům simulovat složité jevy pro vědecké objevy a řešit problémy včetně optimalizace, objevování léků a strojového učení. Quantum Computing Center of Excellence společnosti Pasqal se systémy Nvidia DGX umožní simulaci desítek atomových qubitů ve 2D a 3D polích za účelem vývoje nástrojů, které podpoří vývoj průmyslových aplikací a mohou pomoci posunout vědecké objevy.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment