Huawei aktualizuje PowerPod, aby šetřil místo a energii

Huawei PowerPOD 3.0

PowerPOD 3.0 má menší rozměry, což umožňuje datovým centrům nasadit více racků. Zvyšuje také účinnost, takže se v samotném napájecím zdroji plýtvá méně energie. Má také vylepšenou strukturu, takže jej lze nasadit rychleji, a má lepší správu, která tlačí na myšlenku autonomních datových center.

Huawei slíbil „přelomovou definici“ datového centra nové generace – ale bohužel se zdá, že to nebylo nic jiného než sada frází, které jsou v tomto odvětví již dobře známé.

Lepší napájení

PowerPod 3.0, založený na nepřerušitelném napájecím zdroji UPS5000-H s vysokou hustotou, má o 40 procent menší rozměry než jeho předchůdci. Snižuje počet skříní z 22 na 11, což může ušetřit místo v datovém centru. Huawei počítá, že ve 12MW datovém centru by to mohlo umožnit dalších 170 racků.

Nový PowerPod spotřebuje v jednotce o 70 procent méně energie – zvyšuje účinnost přeměny energie z 94,5 procenta na 97,8 procenta a zkrátí délku spojení. Zákazníci mohou tuto hodnotu zvýšit na 99,1 procenta, pokud přejdou do režimu Eco, který odstraňuje proces dvojité konverze a dosahuje vyšší účinnosti.

Huawei počítá, že to může ve 12MW datovém centru ušetřit až 300 000 dolarů ročně – i když to bude samozřejmě záviset na místní ceně elektřiny.

Nový napájecí zdroj je konstruován s prefabrikovanými přípojnicemi, což podle Huawei může zkrátit dobu dodání a uvedení zařízení do provozu. Tradiční napájecí zdroje budou vyžadovat připojení asi 35 měděných tyčí a 180 kabelů na místě a dodání může trvat až dva měsíce, zatímco PowerPOD 3.0 může být v provozu za dva týdny.

Společnost také používá AI ve svém systému správy iPower, díky čemuž je systém autonomnější, předpovídá selhání klíčových komponent a umožňuje společnosti nabízet smlouvu o úrovni služeb (SLA) s o 40 procent nižší chybovostí.

Charles Yang, senior viceprezident společnosti Huawei a generální ředitel týmu datových center, představil údajně „přelomovou definici“ zařízení datového centra nové generace. Jak se zdá, blíže nespecifikovaný počet technických expertů a průmyslových úřadů vedl „rozsáhlé a hloubkové diskuse“, než dosáhli konsensu – že datová centra by měla být „udržitelná, zjednodušená, autonomně řízená a spolehlivá“.

To zjevně znamená, že zařízení by měla být „plně zelená a energeticky účinná“ a měla by hodně recyklovat s cílem získat nejlepší účinnost využití energie (PUE), účinnost využití uhlíku (CUE), účinnost využití vody (WUE) a účinnost využití sítě (GUE).

Měla by také používat prefabrikovanou modulární konstrukci pro budovy a vnitřní zařízení, jako jsou napájecí zdroje, a zároveň zjednodušit konstrukci tak, aby (například) jejich chladicí systémy využívaly jeden výměník tepla místo mnoha.

Kromě toho, jak nám již mnoho dodavatelů řeklo, umělá inteligence může optimalizovat chlazení a automatizovat správu datových center (Huawei říká, že 2 000 racků lze zkontrolovat za pět minut na dálku).

A nakonec Huawei odhalil, že datová centra musí být spolehlivá. Zde zřejmě může pomoci proaktivní zabezpečení a prediktivní údržba.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment