HPE investuje 22 milionů dolarů do bývalého závodu Cray

Cray Research Inc

Společnost Hewlett Packard Enterprise plánuje investovat 22 milionů dolarů do bývalého výzkumného a vývojového zařízení společnosti Cray Inc. za účelem modernizace lokality.

Společnost plánuje vytvořit globální centrum excelence pro vysoce výkonnou výpočetní výrobu v místě Chippewa Falls ve Wisconsinu, kde měla společnost Cray před akvizicí v roce 2019 své výzkumné a vývojové pracoviště.

Peníze budou použity na zlepšení výroby, techniky, výzkumu a vývoje a důvěryhodných operací dodavatelského řetězce v Chippewa Falls a také na integraci HPE, SGI a Cray. V současné době se v USA vyrábějí čtyři velké superpočítačové systémy pro vládu USA, včetně superpočítače El Capitan třídy exascale pro ministerstvo energetiky.

V rámci plánů WEDC schválila pětiletý balíček pobídek k daňovým úvěrům ve výši 8 milionů USD. Kromě zachování 500 pracovních míst v zařízení vytvoří investice 30 nových rolí.

Zakladatel Cray a průkopník superpočítačů Seymour Cray se narodil v Chippewa Falls v září 1925. Zatímco ústředí jeho společností bylo umístěno jinde, Cray otevřel ve městě v roce 1962 výzkumnou laboratoř své první společnosti Control Data Corporation a založil společnost Cray Research Inc., kde byl výzkum a vývoj.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment